Україна

У березні річна інфляція сповільнилася до 3,2%


У березні річна інфляція сповільнилася до 3,2%

У річному вимірі інфляція за підсумками березня цього року впала до 3,2% із 4,3% за підсумками лютого.

Зростання споживчих цін в Україні за підсумками березня прискорилось з 0,3%, у той час, яку лютому цей показник був на рівні 0,5%. Також, як свідчать опубліковані у вівторок, 9 березня, дані Держстату, річна інфляція знизилася до 3,2%.

Зазначається, що у березні 2023 року індекс споживчих цін становив 1,5%, тож у річному вимірі інфляція за підсумками березня цього року впала до 3,2% із 4,3% за підсумками лютого.

Базова інфляція в березні підскочила до 1,0% з 0,4% у лютому-січні. З урахуванням того, що в березні минулого року базова інфляція становила 1,3%, у річному вимірі вона знизилася за підсумками минулого місяця до 4,2% з 4,5% за підсумками лютого.

У березні ціни на харчові продукти та безалкогольні напої знизилися на 0,2% (на 16,4% подешевшали яйця, на 2,5–0,3% знизилися ціни на цукор, сало, свинину, соняшникову олію, продукти переробки зернових, овочі, молоко).

Водночас на 4,1% подорожчали фрукти, на 1,6-0,3% зросли ціни на яловичину, кисломолочну продукцію, масло, м’ясо птиці, хліб, безалкогольні напої, макаронні вироби.

Алкогольні напої та тютюнові вироби зросли в ціні на 0,4%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,3%. Одяг і взуття подорожчали на 12,9%.

Ціни на транспорт зросли на 1,7% в основному через подорожчання проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 4,4% і палива та мастил на 2,7%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 0,5%, що пов’язано з підвищенням тарифів на місцевий телефонний зв’язок на 15,7%.

Нагадаємо, у Нацбанку заявили, що у лютому інфляція сповільнювалася швидше за прогноз. Така динаміка зумовлювалася низкою причин.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button