Україна

У 2019-му році середньоденний обсяг валютних операцій між банками виріс у 1,5 рази

Середньоденний обсяг валютних операцій між банками 2019 році виріс у 1,5 рази до 380 млн доларів. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України, пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

За даними НБУ, обсяг на міжбанківського валютного ринку перевищив 90 млрд доларів.

Як зазначили в НБУ, зростання обсягів міжбанку є свідченням макроекономічної стабілізації та більшої інвестиційної привабливості країни.

«Важливим рушієм цього процесу є також валютна лібералізація, яку Національний банк проводив впродовж останніх років», – додали в НБУ.

Також важливим є те, що українці поступово звикають до режиму плаваючого курсу гривні.

«Вони все менше реагують на короткострокові курсові коливання, адже мають розуміння, що гривня може не тільки послаблюватися, але й посилюватися», – наголосили в НБУ.

Нагадаємо, 27 грудня прем’єр Олексій Гончарук повідомив, що Кабінет міністрів України підготує новий макроекономічний прогноз на початку 2020 року і запропонує Верховній Раді внести зміни до бюджету-2020.

Як повідомлялося, доходи загального фонду державного бюджету України з початку 2019 року становили 93,9% від запланованого показника, в результаті чого до бюджету не надійшло 51,46 млрд гривень, запланованих у бюджеті. Це сталося через зміцнення національної валюти.

Раніше Кабінет міністрів зробив прогноз, що середній курс гривні до долара у 2020 році становитиме 27 грн/долар. Така цифра закладена у макропрогнозі, на якому розрахований проект держбюджету-2020.

Останні новини

Back to top button