Україна

Тиск Державного бюро розслідувань на телеканал «Прямий»: НАБУ відхрестилось від справи

Національне антикорупційне бюро України наразі не розслідує заяву колишнього керівника слідчої групи, начальника третього відділу управління з розслідування кримінальних правопорушень Державного бюро розсідувань Олега Корецького, в якій він повідомив про правопорушення з боку керівників ДБР Олександра Соколова та Олександра Бабікова з метою тиску на телеканал «Прямий». Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник під час підсумкової прес-конференції, пише сайт «Прямого».

Ситник зазначив, що заяву передали для розслідування іншому правоохоронному органу.

«Я цю заяву не читав особисто, але наскільки мені доповідали, то там в заяві йде мова нібито про протиправні дії, але прохальна частина щодо злочинів, які нас просять зареєструвати, вони не були підслідні антикорупційному бюро. Тому наскільки я пригадую, ми її направили за належністю. Не в ДБР», – уточнив Артем Ситник.

Як відомо, 21 липня Олег Корецький написав заяву до Директора НАБУ Артема Ситника про вчинення кримінального правопорушення керівниками ДБР Соколовим і Бабіковим. У своїй заяві Корецький зазначив, що Олександр Соколов та Олександр Бабіков дали незаконну вказівку слідчому підготувати клопотання про проведення обшуків на телеканалі «Прямий» для вилучення серверів з метою припинити діяльність телеканалу.

Після оприлюднення заяв про правопорушення з боку керівництва ДБР, тиск на слідчих з метою затягувати розслідування справ проти п’ятого Президента Петра Порошенка та відсутність у них складу злочину Олег Корецький був звільнений з ДБР начебто у зв’язку із «скороченням штату».

Раніше стало відомо, що керівництво ДБР вимагало арештувати «Прямий» канал, щоб припинити його діяльність.

Керівник слідчої групи ДБР Олег Корецький заявив, що фактичне керівництво Державного бюро розслідувань в особі Олександра Бабікова чинило тиск на слідчих з метою арештувати телеканал «Прямий».

Народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко наголосив на неприйнятності ситуації, коли «Прямий», який є лідером серед інформаційних телеканалів, знаходиться під ударом влади, через позицію, яку він транслює.

Зазначимо, що в листопаді 2019 року ДБР провело обшуки в власника телеканалу “Прямий” Володимира Макеєнка. На телеканалі “Прямий” заявили, що розцінюють обшук у Володимира Макеєнка як тиск і наступ на свободу слова

Останні новини

Back to top button