Україна

Тупицький скликає засідання Конституційного суду через своє звільнення

12 квітня відбудеться засідання Конституційного суду для розгляду питання про звільнення з посади суддів Олександра Касмініна та Олександра Тупицького.

фото 1News

Як повідомляє кореспондент 1News, Олександр Тупицький під будівлею КСУ розповів про це засідання та заявив, що вважає своє звільнення неконституційним.

«Якщо звільнять, то звільнять, але це неконституційно», – зазначив він.

фото 1News

Спеціальне засідання КСУ скликається відповідно до статей Закону «Про Конституційний суд». Засідання скликається у зв’язку з виданням указу Президента України «Про деякі питання забезпечення національної безпеки України» № 124/2021 від 27 березня 2021 року.

Оновлено о 13:28: Згодом стало відомо, що охорона не пустила Тупицького за сідання Конституційного суду.

“Я прийшов для дачі пояснень суддям для прийняття рішення. Ми можемо пройти? Ні? Ви зриваєте тоді засідання. Всім суддям розіслано моє розпорядження про скликання засідання, воно опубліковане у пресі. Всі знають про це. Ви зриваєте засідання”, -сказав Тупицький охороні.

Однак охорона таки не пропустила його, попри те, що він наголошував, що на засіданні має відбутися таємне голосування про його відставку, і що він хоче дати пояснення.

Тупицький сказав, що якщо його не пускають, то він і надалі “залишається суддею і головою КС”. Після цього він поїхав.

27 березня Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким скасував укази екс-президента Віктора Януковича про призначення суддями Конституційного суду України Олександра Тупицького та Олександра Касмініна.

Попередніми указами Зеленський тимчасово усував Тупицького від виконання обов`язків голови Конституційного суду.

Back to top button