Україна

Туберкульоз в Україні: цифри приголомшують

Ситуація щодо туберкульозу в Україні залишається глобальною проблемою громадського здоров’я і впливає на загальноєвропейські показники. За три роки від цієї хвороби загинуло більше людей, ніж у зоні АТО, інформує 1NEWS з посиланням на УНН.

Під час засідання комітету з соціальних питань, освіти, культури і громадянського суспільства ПА Євронест завідувач центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями Центру громадського здоров’я МОЗ України Яна Терлеєва заявила: “Якщо порівняти, лише за три останні роки від туберкульозу померло близько 13 тисяч осіб, що у 3,4 рази більше, ніж загинуло за цей час в зоні бойових дій АТО”.

Загалом смертність від туберкульозу в Україні, наголосила Яна Терлеєва, нині є на рівні 8,8% і зниження цього показника “це є позитивний маркер, що прогнозує сприятливу тенденцію”.

Однак подолання туберкульозу ускладнюється тим, що люди частіше хворіють на так звану мультирезистентну інфекцію (стійку до більшості антибіотиків).

“Кожен четвертий з виявлених уперше випадків першочергово заражається мудьтирезистентними формами і кожен другий повторно”, – зазначила вона.

З цієї причини, а також через надмірну госпіталізацію, рівень вилікуваних не досягає бажаних і рекомендованих показників, попри видатки на діагностику і лікування в обсязі 20 млн доларів США, що удвічі більше за аналогічний показник минулого року.

Яна Терлеєва висловила сподівання на міжнародну підтримку та цільові програми, завдяки яким “ми впевнені, що протягом найближчого часу зможемо виявити близько 90% хворих і вони отримуватимуть пацієнт орієнтовані послуги з лікування туберкульозу”.

 

Теги

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close