Україна

Цьогоріч Газпром тричі зменшував транзит теріторією України

Про це повідомив генеральний директор ТОВ “Оператор ГТС України” (ОГТСУ) Сергій Макогон у Фейсбуці, передає 1NEWS.

Російський газовий монополіст “Газпром” з початку цього року тричі зменшував обсяги транзиту газу українсткою газотранспортною системою.

“Газпром тричі зменшував транзит Україною у 2021 році. 1 січня 2020 року з 186 млн кубометрів на добу до 124 млн кубометрів, з 1 вересня знизив до 109 млн кубометрів, а 1 жовтня після початку постачання газу до Угорщини через Турецький та Болгарського потоки – до 86 млн кубометрів, хоча сплачує за 109 млн кубометрів. Графік показує, що Газпром часто не використовує транзитні потужності, які вже сплачені. І не тільки в Україні, а й в інших країнах. Наприклад, у Словаччині”, – написав Макогон.

Він наголосив, що заяви російського керівництва про збільшення транзиту через Україну у 2021 році мають маніпулятивний характер. “Слід зазначити, що діючий контракт передбачає не щорічне транспортування 40 млрд кубометрів, а щоденне транспортування 109 млн кубометрів. Наразі фізично транспортується значно менше”, – зауважив керівник ОГТСУ.

Макогон підкреслив, що в умовах значної нестачі газу в європейських газосховищах та максимальних цін на “блакитне паливо” така поведінка Газпрому заслуговує особливої уваги Европи.

Він нагадав, що Україна готова транспортувати додатково значні обсяги газу, які перевищують потужність “Північного Потоку-2”.

 

 

 

 

Back to top button