Україна

Три чверті українців вважають Сталіна «жорстоким тираном» – опитування

Понад ¾ населення України згодні з твердженням про те, що Сталін – “жорстокий тиран”, позитивно до нього ставляться 14% українців, про що свідчать оприлюднені у вівторок результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у лютому, інформує 1NEWS з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Згідно з даними соцдослідження, 42% українців негативно ставляться до Сталіна (з ворожістю, страхом або ненавистю), 30% – байдуже і 14% – позитивно (з повагою, симпатією або захватом).

77% згодні з тим, що “Сталін – жорстокий тиран, винний у знищенні мільйонів безневинних людей”, 60% населення не вважають, що “наш народ ніколи не зможе обійтися без керівника такого типу, як Сталін, який прийде і наведе лад”.

Три чверті опитаних зазначили, що не хотіли б жити та працювати при такому керівникові країни, як Сталін.

Водночас “мудрим керівником” Сталіна вважають 28% населення (52% з цим твердженням не згодні).

У КМІС констатували, що порівняно з 2012 роком у 2016-му позитивне ставлення до Сталіна в Україні зменшилося, цей спад продовжився у 2018 році.

КМІС проводив всеукраїнське опитування громадської думки 5-21 лютого 2018 року. Методом особистого інтерв’ю опитано 2043 респонденти, які живуть у 110 населених пунктах усіх областей України (крім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на територіях, контрольованих Україною.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і при дизайн-ефекті 1,5) не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% – для показників, близьких до 25%, 2,0% – для показників, близьких до 10%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.

 

 

 

Tags

Останні новини

One Comment

Back to top button
Close
Close