Україна

Транзит газу через Україну скоротився майже у півтора рази

Падіння транзиту по південному маршруту ГТС України пов’язане з запуском у січні 2020 року "Турецького потоку", яким доправляється газ з Росії у Туреччину, а звідти в країни Балканського півострову

seebiz.net

Оператор ГТС України за 7 місяців 2020 року протранзитував 29,8 млрд кубометрів газу відповідно до нової транзитної угоди – це на 44% менше, ніж за аналогічний період минулого року (53,2 млрд куб. м).

Про це повідомляє 1NEWS.

“З початку року Газпром повністю розраховується за весь обсяг заброньованих потужностей, з яких використовує лише 79%. Зі свого боку ОГТСУ виконує всі добові заявки й надалі забезпечуватиме безперебійність транспортування газу до європейських країн”, – йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що у західному напрямку було протранзитовано 27,7 млрд куб. м газу (-39%). Зокрема, у Польщу – 2,2 млрд куб. м, Словаччину – 20,4 млрд куб. м, Угорщину – 5,1 млрд куб. м.

В Операторі ГТС додали, що у липні 2020 року під час щорічної двотижневої зупинки на планові ремонтні роботи газогону “Північний потік”, яким по дну Балтійського моря транспортується газ з РФ до ЄС, Газпром не збільшував обсяги транзиту українською ГТС, як це було в попередні роки у цей період.

 

У трансбалканському напрямку транзит склав 2,1 млрд куб. м (-73%), із них 0,4 млрд куб. м – у Румунію та 1,7 млрд куб. м – у Молдову.

 

“Падіння транзиту по південному маршруту ГТС України пов’язане з запуском у січні 2020 року “Турецького потоку”, яким доправляється газ з Росії у Туреччину, а звідти в країни Балканського півострову”, – пояснили в компанії.

Джерело: прес-служба ОГТСУ

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close