Україна

Transparency International назвала лідерів рейтингу прозорості міст

Львів, Кропивницький, Івано-Франківськ, Миколаїв та Київ лідирують у рейтингу прозорості українських міст, міськрад, мерів, укладеному українським представництвом міжнародної антикорупційної організації Transparency International, інформує 1NEWS з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Керівник напряму “Прозорі міста” в “Тransparency International Україна” Катерина Цибенко на брифінгу в середу в Києві розповіла, що до першої десятки також увійшли Червоноград, Ніжин, Кременчук, Вінниця та Дрогобич.

За її словами, ідею такого рейтингу запозичили у Словаччини, яка складає його вже шість років поспіль.

Міста оцінювали за 91 питанням, середній показник українських міст становив 30 балів зі 100.

“Це дуже низький показник. Але наш рейтинг стимулює міську владу до того, щоб ставати краще. У деяких були запитання до нашої методології, проте наш рейтинг враховував, зокрема, житлову соціальну сферу, і саме з цих питань онлайн-доступ у міст не завжди повний”, – розповіла вона.

За словами К.Цибенко, під час укладання рейтингу враховувалися доступ городян до органів управління, на засідання міськрад, доступ до інформації про держзакупівлі, про бюджет, про освоєння грантів.

“Важливо навіть оприлюднити інформацію про черги на житло, щоб уникнути махінацій, пересування прізвищ і підвищити прозорість процесу… адже прозорість стимулює зменшення корупції”, – наголосила вона.

За словами представниці організації, також підготовлено звіт “Як зробити місцеву владу прозорішою?”, який містить конкретні рекомендації для міськрад, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо підвищення підзвітності місцевої влади.

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close