Україна

Трамп може оприлюднити стенограму розмови з Зеленським

Президент США Дональд Трамп заявив журналістам у неділю, що готовий до оприлюднення стенограми його телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським, яка, за повідомленнями ЗМІ, є предметом скарги співробітника державного апарату США, передає 1NEWS з посиланням на ЄП.

“Ми вирішимо, як оприлюднити її, … щоб показати те, про що йшлося”, – сказав Трамп.

“Проблема в тому, що, коли ви розмовляєте з іноземними лідерами, ви не хочете, щоб іноземні лідери відчували, що їм не слід говорити відкрито. Те ж саме з американським президентом. Ви хочете, щоб вони могли висловлювати свою думку, знаючи, що кожне слово не буде публічно оприлюднено”, – додав він.

Трамп сказав, що знає, що багато його людей слухають його телефонні дзвінки, в тому числі “люди з розвідки”, але він дає їм дозвіл на це.

Держсекретар США Майк Помпео раніше заявив, що, на його думку, оприлюднення змісту розмови було б недоцільним, “за винятком найбільш екстремальних обставин”.

Трамп і Зеленський спілкувались телефоном в липні. У повідомленні про дзвінок, опублікованому 25 липня, йшлося про те, що Трамп переконаний у тому, що нова влада зможе “швидко покращити імідж України” і “завершити розслідування справ про корупцію, які перешкоджали взаємодії між Україною та США”.

Союзники Трампа вхопилися за зв’язок Джо Байдена з Україною в спробі подати колишнього віцепрезидента, який може стати головним суперником Трампа на виборах 2020 року, як корумпованого.

На початку вересня у виданні “The Washington Post” з’явилась інформація про те, що Трамп намагається змусити Зеленського втрутитися в президентські вибори в США, які повинні відбутися в 2020 році.

За повідомленням ЗМІ, йдеться про відкриття справи щодо сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена та його ролі в українській газовій компанії.

Байден ще в 2015 році стверджував, що його син Хантер не має стосунку до корупційних схем в Україні в зв’язку з присутністю в раді директорів компанії “Burisma Holdings”.

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close