Україна

ТОВ «УНІТ» викрила «Укрзалізницю» в поширенні брехні

Товариство з обмеженою відповідальністю «Універсальні інформаційні технології» (далі –  ТОВ УНІТ) спростовує звинувачення директора філії «Головний інформаційно-обчислювальний центр» АТ «Укрзалізниця» Олександра Войтка у заволодінні коштами залізниці. Про це говориться в офіційній заяві УНІТ.

«Інформація, заявлена паном Войтко, є відвертою брехнею та маніпуляцією, яка поширюється з використанням його службового становища та адміністративного ресурсу. Заявлене ним є фейком, а головне покликання цього інформаційного вкиду – викликати вау-ефект серед засобів масової інформації та дискредитувати ділову репутацію нашої компанії», – говориться у заяві.

УНТ зазначає, що на момент впровадження офіційного сайту з продажу електронних квитків booking.uz.gov.ua у 2012 році Войтко О.С. особисто відповідав за діджиталізацію саме пасажирського господарства «Укрзалізниці», обіймаючи посаду першого заступника Головного інформаційно-обчислювального центру Укрзалізниці. Він особисто погоджував всю технічну документацію та договори на впровадження проекту. Про це свідчать його підписи на відповідних документах, що додаються, та з якими, у разі необхідності, можуть ознайомитися правоохоронні органи.

Більше того, УНІТ наголошує, що Войтко О.С. як голова комісії особисто прийняв систему та сайт booking.uz.gov.ua в постійну експлуатацію (відповідна копія додається).

«Інформація щодо договорів з банками також не відповідає дійсності, оскільки всі договори з банками-еквайрами АТ «Укрзалізниця» укладала та укладає напряму, а кошти пасажирів за придбані електронні квитки перераховуються банками виключно на відповідний особистий рахунок АТ «Укрзалізниця». Наголошуємо, відносини ТОВ УНІТ з банками, відповідно до чинного законодавства України є виключно господарською діяльністю», – говориться у заяві.

Щодо оголошених ГІОЦ торгів (мається на увазі закупівля платіжного шлюзу для роботи онлайн-системи з продажу квитків – ред.) УНІТ повідомляє, що тендерна документація містить дискримінаційні умови з однією метою – дискваліфікувати ТОВ «УНІТ» та визнати переможцем пов’язані компанії ТОВ «ВІТЕС» та ТОВ «Фетпейментс», кінцевим бенефіціаром яких є одна людина – Сергій Кравець.

«В свою чергу ТОВ «УНІТ» діє виключно в рамках чинного законодавства з метою захисту своїх інтересів у веденні господарської діяльності, оскаржуючи в Антимонопольному комітеті України та судових інстанціях дії Укрзалізниці», – наголошується у заяві.

УНІТ також повідомляє, що тендерним комітетом ГІОЦ визнано компанію ТОВ «ВІТЕС»  переможцем тендеру з супроводу сайту booking.uz.gov.ua всупереч вимогам тендерної документації, а отже і з порушенням законодавства про публічні закупівлі.

«Щодо заявлених паном Войтко збоїв в роботі системи в черговий раз повідомляємо, що діючий програмно-апаратний комплекс з продажу електронних квитків та сайт booking.uz.gov.ua належать АТ «Укрзалізниця», розміщені на її серверах та експлуатуються ГІОЦ. ТОВ «УНІТ» не має доступу до системи. В той же час ТОВ «УНІТ» завжди допомагає ГІОЦ в тих чи інших питаннях щодо технічної підтримки системи та до нас постійно надходять звернення від ГІОЦ», – говориться в офіційній заяві.

ТОВ «УНІТ» додає, що заяви Войтка щодо того, що АТ «Укрзалізниця» прийняла рішення про розробку власної системи онлайн-продажу квитків підтверджує факт, що посадові особи АТ «Укрзалізниці» у змові з ТОВ «ВІТЕС» здійснюють закупівлю копії системи в рамках укладеного з порушенням законодавства договору, що підтверджується висновками Державної аудиторської служби України.

«Як відомо, договір укладено по переговорній процедурі, без проведення процедури відкритих торгів. Вартість контракту – рекордні 21 мільйон гривень, половину з яких авансом було перераховано ТОВ «ВІТЕС» відразу ж після підписання договору. Таким чином, посадові особи АТ «Укрзалізниці» гучними заявами лише намагаються виправдати свої незаконні дії, відносно яких правоохоронними органами вже ведуться досудові розслідування у рамках відкритих кримінальних проваджень», – зазначається у заяві ТОВ «УНІТ».

Нагадаємо, 11 липня на сайті «Укрзалізниці» з’явилась заява Олександра Войтка про те, що впродовж 2017-2018 років керівники ТОВ «УНІТ» у змові з колишніми працівниками Укрзалізниці заволоділи коштами залізниці.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close