Україна

Телехолдинг “Інтер” передадуть в управління Хорошковському – ЗМІ

Зміна структури власності в групі не планується – йдеться про перерозподіл управління між акціонерами: від Фірташа воно перейде до Хорошковського

Колишній віцепрем’єр-міністр часів Віктора Януковича Валерій Хорошовський забирає управління в телехолдинг Inter Media Group, що об’єднує 9 телеканалів: «Інтер», «Інтер +», НТН, К1, К2, «Піксель», «Ентер-фільм», « Мега »і ZOOM.

Про це повідомляють джерела українських ЗМІ, – інформує 1NEWS.

У Відні, де знаходиться акціонер групи Дмитро Фірташ, вирішувалося питання перебування на посаді нинішнього керівника групи – Ганни Безлюдної.

Джерело уточнює, що зміна структури власності в групі не планується – йдеться про перерозподіл управління між акціонерами: від Фірташа воно перейде до Хорошковського. З посади керівника групи може піти Ганна Безлюдна. Головна причина – просідання показників телеканалу «Інтер», невтішні показники нішевих каналів і групи в цілому, а також давній конфлікт Безлюдної з Хорошковським.

Як повідомлялось, за підсумками 2019 року телеканал «Інтер» просів з 6,28% до 5,15% (аудиторія 18-54, 50+), а 8 каналів групи в цілому розгубили більше ніж 2 п. п. частки – з 16,56% до 14,19% і фактично наблизилися до показників «Медіа Групи Україна» (14,02%), що має тільки три телеканали.

Відзначимо, що в кулуарах телеринку стагнація групи роками пояснювалася судновими процесами навколо Дмитра Фірташа в Відні.

Звільнення Безлюдної з посади ініціює Хорошковський, повідомляє джерело.

Як відомо, жінка спочатку очолювала телеканали К1 і К2, коли вони належали виключно Фірташу. До повторного призначення в групу «Інтер» в 2013-му, Анна була главою прес-служби GroupDF Фірташа.

Вперше Ганна Безлюдна стала генеральним продюсером телеканалу «Інтер» в січні 2007, пішовши з посади в кінці 2009-го, як тоді повідомляли в ЗМІ, саме з ініціативи Хорошковського. Безлюдна повернулася як керівник групи 13 січня 2013 року, після того як стало відомо про покупку групи Фірташем. Вона замінила Ярослава Порохняка.

Ярослав Порохняк – давній соратник Хорошковського по компаніям «Меркс» і «Союз Віктан». У 2009 році, коли програми «Студії Квартал 95» виходили в ефірі телеканалу «Інтер», основним акціонером якого тоді одноосібно був Хорошковський, Порохняк був співвласником студії разом з Володимиром Зеленським. У 2010-му, після звільнення Безлюдної, Порохняк з’явився в менеджменті телеканалу «Інтер». Він був головою правління. За даними «Радіо Свобода», Ярослав Порохняк в лютому 2018 року отримав посаду в російському «Ощадбанку» в Україні і став радником голови правління Хорошковського.

лютому 2013 року повідомлялося, що Хорошковський продав Inter Media Group Фірташа з формулюванням «за обставинами, що склалися». З 2016-му виявилося, що у нього завжди залишався мажоритарний пакет в Inter Media Group. Телеканали «Інтер», «Піксель» і «Ентер-фільм» належать Фірташу через ряд офшорів лише на 36%, Сергію Льовочкіну – 9%, а 45% числяться за Хорошковським, інші 10% – у Світлани Плужникової – вдови засновника « Інтера »Ігоря Плужникова. Телеканали НТН, К1, К2, «Мега» і ZOOM належать вищевказаним особам в наступному розподілі часток: Фірташ – 40%, Льовочкін – 10%, Хорошковський – 50%.

Нагадаємо, в травні стало відомо про повернення Валерія Хорошковського в Україну.

Джерело: Телекритика

Останні новини

Back to top button