Україна

Тариф на електроенергію для населення пропонують підвищити вдвічі

В Україні тариф для населення наразі покриває лише 50% вартості електроенергії, інформує 1NEWS.

Про це заявив член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитро Коваленко.

“Болючим питанням нового ринку (електроенергії – ред.) є перехресне субсидіювання. На сьогодні 50% вартості електричної енергії відшкодовується споживачами. Це дуже низький рівень. На мій погляд, це питання може бути вирішене лише одним шляхом: одночасне прийняття рішення про підвищення тарифу для населення і запровадження дієвої системи субсидій для незахищених верств населення”, – сказав Коваленко.

На його думку, це питання є складним для всієї країни, однак необхідним для впровадження нового ринку.

На виконання зобов’язань України по Третьому енергетичному пакету ЄС в квітні 2017 року парламентаріями прийнятий закон “Про ринок електричної енергії”.

Закон “Про ринок електроенергії” передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок “на добу вперед”, внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг.

При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою “вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну”.

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

2 Comments

  1. Це ж якою мерзотою треба бути, щоб казати, що населення нібито сплачує лише 50% від собівартості електроенергії. А хто рахував ту собівартість чесно?! Такі, як цей вгодований лобіст олігархатих забаганок монополістів?! Так наше населення і отримує доходів лише 50% від собівартості своєї праці. Хто це буде підіймати до міжнародного рівня, а потім вже ціну за електрику, яка теж є товаром і повинна мати ту ціну, яка буде платоспроможною для реального стану населення.

  2. Може олігархам отримувати прибуток на 2 млрд., а 1 млрд. 900 тис. і не піднімати тарифи?

Close