Україна

Ситуація зі світлом в Україні залишається складною – Yasno


Ситуація зі світлом в Україні залишається складною – Yasno

Світло-сірі зони графіків відключень електроенергії зараз, швидше за все, означають відключення.

 
Ситуація з енергопостачанням в Україні залишається складною, і “обмеження зараз – це єдина можливість не зробити ще гіршою”. Про це заявив гендиректор Yasno Сергій Коваленко.
 
За його словами, світло-сірі зони графіків відключень світла зараз “швидше за все, означають відключення”.
 
“Сьогодні на Київ було 974 МВт із необхідних 1 600. Ішли на межі графіка, відключали у всіх сірих зонах. Ситуація продовжує бути складною, і обмеження зараз – це єдина можливість не зробити все ще гіршим”, – написав Коваленко у Facebook.
 
Також він пояснив, чому так відбувається.
 
“Як ви вже знаєте, зараз значний дефіцит у генерації. Ось як виглядала структура генерації у країні на початку 2022 року: атомні електростанції – 55%, ТЕС та ТЕЦ – 29%, гідроелектростанції – 7%, відновлювальні джерела (сонячні, вітрові та інші електростанції) – 9%.
 
Атомні електростанції були основним джерелом, вони виробляли великі обсяги електроенергії, але є негнучкими і не можуть швидко реагувати на зміни у попиті. Зараз атомна генерація працює не в повній мірі через те, що ЗАЕС не віддає електроенергію у мережу. І цю нестачу компенсувати неможливо”, – написав гендиректор Yasno.
 
За його словами, теплова генерація зазвичай використовується якраз для швидкого балансування генерації та споживання. Але зараз пошкоджено й ТЕС. Тому енергетики намагаються використовувати гідроелектростанції, але вони вимагають часу на відновлення.
 
“Тобто коли говоримо, що ситуація вкрай нестандартна, так і є. Енергосистема по всій Україні єдина. Це означає, що якщо, припустімо, не працює кілька блоків електростанції на заході країни, то обмеження стосуватимуться і Львівщини, і Одещини, і Черкащини. І світло-сірі зони графіка зараз, швидше за все, означають відключення. Всі сили енергетиків зараз спрямовані на відновлення. Ремонти тривають. Тому слід бути терплячими”, – резюмував Коваленко.
 
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ремонтно-відновлювальні бригади ДТЕК з 9 по 15 січня відновили електропостачання 41 тисячі домогосподарств, які залишилися без електропостачання через російські обстріли у 92 населених пунктах Донецької та Дніпропетровської областей.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button