Україна

Світ визнав Томос Української церкви перемогою Порошенка і поразкою Кремля, – Голобуцький

Публікації у низці провідних світових видань піднімають тему надання українській церкві Томосу про автокефалію. Світові ЗМІ вважають автономію Православної церкви України (ПЦУ) – перемогою країни і її президента Петра Порошенка, а також особистою поразкою президента Росії Володимира Путіна. Про це на своїй сторінці у Facebook написав експерт Олексій Голобуцький.

«Попалася на очі цікава добірка світової преси за фактом надання Томосу для Української церкви. Судячи з неї, весь світ визнав набуття українською церквою незалежності перемогою президента Порошенка і поразкою Кремля. І це не може не радувати!» – заявив експерт.

Як доказ він навів приклад британського інформагентства Reuters. Воно повідомляє, що відомий британський експерт Тімоті Еш вважає Томос для ПЦУ величезною перемогою для України і поразкою для Кремля.

«Тепер надія Москви на те, що Україна в майбутньому повернеться в її «орбіту» практично неможлива без застосування переважаючої військової сили», – пише видання.

За словами Голобуцького, ще одне авторитетне британське ЗМІ – Guardian, пише про те, що давно намагається багатьом пояснити президент Порошенко. Зокрема, воно підтверджує тезу, що автокефалія Української церкви – зменшення впливу російської пропаганди в Україні, зазначив експерт.

«Україна прагнула здобути автокефалію для своєї церкви, щоб зменшити вплив Росії в Україні. Підтримані Москвою православні церкви в Україні є знаряддям Кремля для поширення російської пропаганди і підтримки проросійських бойовиків на сході», – цитує Голобуцький Guardian, який прямо називає Томос «ляпасом Росії».

Також і Der Tagesspiegel з Німеччини визнає Томос для ПЦУ як особисту поразку патріарха РПЦ Кирила і всього російського керівництва.

Французькі ЗМІ, продовжив Голобуцький, назвали автокефалію Української церкви відновленням історичної справедливості та «розривом останнього моста між Україною і Росією».

«Після 332 років перебування під контролем Москви, в Україні з’явилася незалежна церква. Україна зруйнувала останній міст, який пов’язував її з Росією», – цитує експерт французьке видання L’Opinion.

Radio France Internationale, в свою чергу, пише, що «церковна» перемога Порошенка «поклала край більш ніж 300-річній підпорядкованості українського духовенства Російській православній церкві». Томос же «ставить під сумнів прагнення російського президента Володимира Путіна перетворити Росію на лідера православного світу».

«Думаю, якщо всі західні ЗМІ говорять про Томос для ПЦУ як про геополітичний зсув, відновлення історичної справедливості, викорінення російського впливу на Україну, особисту поразку Путіна і його прибічників, це означає, що цю подію можна назвати дійсно історичною, причому не тільки в українському, а й в світовому масштабі», – підсумував Олексій Голобуцький.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close