Україна

Священикам УПЦ МП заборонили бути капеланами у Нацгвардії

Відповідний наказ видало МВС.

Міністерство внутрішніх справ заборонила священикам Української православної церкви Московського патріархату нести капеланську службу в Національній гвардії.

Про це в інтерв’ю “Українським новинам” повідомив заступник командувача Нацгвардії у роботі з особовим складом Ярослав Сподар.

“Дійсно Національна гвардія перша серед силових структур України ввела в штат 44 військових священика. На сьогодні за трудовим договором у військових частинах НГУ працюють 38 капеланів, це священики Української православної Церкви Київського патріархату, Української грецько-католицької Церкви, Української автокефальної православної Церкви”,- сказав він.

Нацгвардія вже провела з капеланами тижневий курс з тактичної медицини і щодо взаємодії з психологами.

“У нас це заборонено (священикам УПЦ (МП) бути капеланами). Вони хочуть, але у нас так не можна. Це була не тільки наша думка, а й думка Міністерства культури, Міністерства юстиції. Є відповідний наказ Міністра внутрішніх справ в якому чітко зазначено: “не допускаються священики, духовні центри яких знаходяться на території країни-агресора”, – підкреслив він.

Читайте також:

Поліція затримала капелана Краматорського прикордонного загону – ЗМІ

Нагадаємо, в грудні 2015 року РНБО ініціювала розробку закону про капеланську службу в ЗСУ. За словами Олександра Турчинова, військова капеланська служба повинна переходити з волонтерського на професійний формат, “щоб прибрати будь-які бюрократичні обмеження, які стоять на шляху реалізації всіх можливостей капеланської служби”. 

Приєднуйтесь до ТСН у Viber та отримуйте найважливіші новини просто у месенджер!
Джерело: tsn.ua

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + eight =

Close