Україна

Священикам УПЦ МП заборонили бути капеланами у Нацгвардії

Відповідний наказ видало МВС.

Міністерство внутрішніх справ заборонила священикам Української православної церкви Московського патріархату нести капеланську службу в Національній гвардії.

Про це в інтерв’ю «Українським новинам» повідомив заступник командувача Нацгвардії у роботі з особовим складом Ярослав Сподар.

«Дійсно Національна гвардія перша серед силових структур України ввела в штат 44 військових священика. На сьогодні за трудовим договором у військових частинах НГУ працюють 38 капеланів, це священики Української православної Церкви Київського патріархату, Української грецько-католицької Церкви, Української автокефальної православної Церкви»,- сказав він.

Нацгвардія вже провела з капеланами тижневий курс з тактичної медицини і щодо взаємодії з психологами.

«У нас це заборонено (священикам УПЦ (МП) бути капеланами). Вони хочуть, але у нас так не можна. Це була не тільки наша думка, а й думка Міністерства культури, Міністерства юстиції. Є відповідний наказ Міністра внутрішніх справ в якому чітко зазначено: «не допускаються священики, духовні центри яких знаходяться на території країни-агресора», — підкреслив він.

Читайте також:

Поліція затримала капелана Краматорського прикордонного загону — ЗМІ

Нагадаємо, в грудні 2015 року РНБО ініціювала розробку закону про капеланську службу в ЗСУ. За словами Олександра Турчинова, військова капеланська служба повинна переходити з волонтерського на професійний формат, «щоб прибрати будь-які бюрократичні обмеження, які стоять на шляху реалізації всіх можливостей капеланської служби». 

Приєднуйтесь до ТСН у Viber та отримуйте найважливіші новини просто у месенджер!
Джерело: tsn.ua

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close