Україна

Супрун розповіла, як лікувати герпес

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун застергіає, що герпес на губах не можна вилікувати народними засобами. Про це вона пише у Facebook, повідомляє 1NEWS з посиланням на ZIK.

«Застуда» на губах не лікується алое, льодом, корвалолом чи зеленкою, а генітальний герпес – содовими ваннами. «Накачка» губ гіалуроновою кислотою може спровокувати загострення герпесу», – пише Супрун.

За її словами, існує кілька типів інфекції герпесу. Супрун виділила два з них – герпесвірус людини 1 та 2 (ГВЛ-1 і ГВЛ-2). Вірус другого типу викликає більшою мірою генітельно-анальні інфекції, а першого – рота, губ та інших частин голови. Хоча обидва з них можуть вражати всі частини тіла.

Серед основних способів зараження вірусом медик називає: незахищений секс, загальний посуд на момент активізації інфекції і від батьків до дітей. Після зараження інфекцією вірус назавжди залишається в організмі. На деякий час він може активізуватися.

Щоб зменшити частоту появи герпесу Супрун радить проводити терапію, використовуючи спеціальні препарати.

Керівниця МОЗ розповіла, що робити, аби герпес був у постійно латентному стані?

  1. Користуватися сонцезахисними кремами.
  2. Перед поїздкою в гори чи на море, де високий індекс УФ, можна пройти превентивний курс протигерпесними препаратами.
  3. Жодні «імуностимулятори» не запобігають повторному вираженню герпетичної інфекції.
    Немає доказів ефективності мазей із антигерпетичними компонентами.
  4. Якщо герпес проявляється 1-3 рази на рік, то краще обійтися епізодичною терапією (раз на рік чи в разі загострення) – інакше є ризик розвитку стійкого до терапії штаму вірусу.
  5. Люди, чия імунна система ослаблена протипухлинною терапією, імуносупресією у зв’язку із трансплантацією, чи ВІЛ-інфікованим людям слід запобігати загостренням герпесу медикаментозно та постійно.
  6. Перед введенням філерів в обличчя чи проведенням дермабразії треба провести короткий курс терапії протигерпесними препаратами, якщо є розуміння, що існує ризик прояву герпесу.

Нагадаємо, вчені назвали чотири ефективні кроки у боротьбі з гіпертонією.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close