Україна

Супрун розповіла про найпопулярніші “алкогольні” міфи

Виконуюча обов’язки міністра Уляна Супрун розвінчала п’ять найпопулярніших міфів про алкоголь. Відповідний пост опублікований на сторінці чиновниці в Facebook, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Для початку очільниця МОЗ звернула увагу українців на зігріваючі властивості алкогольних напоїв.

“Вже начебто на вулиці і не мороз, але деякі все ще зігріваються за допомогою спиртного. Якщо коротко – алкоголь не зігріває, – зазначила вона, а потім пояснила, що все зовсім навпаки. – Алкоголь розширює судини на поверхні тіла, а приплив крові викликає відчуття тепла. Проте внутрішні органи в цей час тепло втрачають…, а загальна температура тіла знижується”.

Також, за словами Супрун, міфом є почуття самоконтролю в стані алкогольного сп’яніння. “Факт в тому, що будь-яка кількість алкоголю в крові може вплинути на навички водіння і підвищує ризик потрапити в аварію. Тому в жодному разі не сідайте за кермо, навіть якщо випили дуже мало”, – підкреслила вона.

Крім того, в. о. міністра пояснила, чому не варто вірити в те, що алкогольні напої мають лікувальні властивості. “Пити чи в будь-якому іншому вигляді вживати алкоголь для профілактики або лікування хвороб – нерозумно. Всі можливі позитивні ефекти, які містить в собі алкоголь, зрештою перекриваються його згубними властивостями”, – зазначила вона.

Супрун також стверджує, що міфом є переконання, що антибіотики не можна поєднувати зі спиртним. “Після тривалих наукових досліджень стало відомо, що алкоголь повністю не сумісний тільки з деякими антибіотиками”, – підкреслює вона, хоча в водночас і не рекомендує українцям пити алкоголь разом із ліками.

Наостанок чиновниця додала, що безпечної дози алкоголю не існує. “Це один з найбільших світових медичних міфів, з яким досі сперечаються вчені. У будь-якому випадку, вживаючи алкоголь ви ризикуєте своїм здоров’ям”, – пояснила вона і закликала зменшувати споживання спиртного до повної відмови.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close