Україна

Супрун розповіла про користь від малини при застуді

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, що чай з малиною не є панацеєю при застуді, але може полегшити перебіг хвороби. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook, пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

Супрун звертає увагу на те, що якщо хвороби не викликані або ускладнені бактеріальною інфекцією (для лікування якої потрібні антибіотики), то людині просто потрібна корисна їжа, препарати, що знижують температуру (парацетамол або ібупрофен) і тепле пиття (і тут стане в нагоді малина).

«Бактеріальну інфекцію дихальних шляхів слід лікувати антибіотиками, до яких збудник чутливий, а не тільки гарячим чаєм. У разі тривалого кашлю, температури і слабкості – зверніться до лікаря і не займайтеся самолікуванням. Народні методи не замінять повноцінного лікування», – написала в.о . міністра охорони здоров’я.

За словами Супрун, чай з малиною підтримує водний баланс. Малина також підтримує імунну систему, оскільки містить флавоноїди, вітамін С, а також трохи цукру.

«Ці речовини необхідні імунній системі, одночасно допомагають боротися з хворобою. Крім того, під час хвороби часто відсутній апетит, теплий напій з малиною – хороший засіб, щоб трохи підгодувати організм», – нагадала в.о. міністра.

Вона поінформувала, що в складі малини також є ацетилсаліцилова кислота, яка допомагає знизити лихоманку і запалення.

«Саме тому малина також допомагає полегшити симптоми застуди. Але пам’ятайте, що малина – виключно допоміжний засіб і не може замінити препарати, які вам рекомендував лікар. Адже хоча малина і може збивати температуру, складно визначити, скільки потрібно її прийняти саме вам, щоб досягти потрібного результату. Крім того, якщо у вас є температура нижче 38 градусів, її не варто збивати взагалі. Адже це є свідченням імунної реакції організму і початку боротьби з інфекцією», – наголосила в.о. міністра охорони здоров’я.

Раніше Супрун відзвітувала, як «гроші йдуть за пацієнтом».

Back to top button