Україна

Супрун розповіла, чи допомагає алкоголь від депресії

В. о. міністра охорони здоров’я вирішила поділитися фактами про вплив алкоголю на організм людини, зазначивши, що наслідки його вживання будуть незворотними. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, повідомляє 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Алкоголь не рятує від депресії.

Супрун зазначає, що непитущі і алкоголіки мають приблизно однакові шанси розвинути депресію – 70% і 80% відповідно.

Вона зазначає, що люди можуть впасти в депресію не через брак етилового спирту в крові, а через життєву ситуацію і брак спілкування з друзями. Важливо розрізняти причини і наслідки.

“Вміти пити” погано.

Якщо ви п’єте, і не пьянішаєте, значить, ваші ферменти алкогольдегідрогенази вміло руйнують алкоголь. Між тим людина продовжує напиватися, бо не відчуває сп’яніння і думає, що все під контролем. Але спирт у печінці стає оцтовим альдегідом – сполука, яка також є токсичною для організму. Краще “не вміти пити”, тобто мати малоефективну алкогольдегідрогеназу і заздалегідь зупинятися.

Безпечної дози алкоголю не існує.

Як би ми не старалися пити “помірно”, алкоголь діє на кожну клітину тіла і їй шкодить. Алкоголь збільшує ризик деменції, раку підшлункової, стравоходу, печінки, прямої кишки, молочної залози. Люди, які надмірно вживають алкоголь, мають більш високі ризики серцево-судинних хвороб, гіпертензії та абдомінального ожиріння. Крім цього, алкоголь погіршує поглинання вітамінів кишечником.

Алкоголь змінює роботу генів, залучених в обмін холестерину, підтримку цілісності судин, нейропластичності, і рецепторів нейромедіаторів.

Ці зміни називаються епігенетичними. Досить часто епігенетичні зміни тривалі і навіть можуть передаватися наступним поколінням. Алкоголізм призводить до того, що гени запускають різні процеси – мозок гірше контролює поведінку, рівень холестерину і запальний фон у тілі зростають.

Раніше Супрун заявляла, що стресу не слід уникати – краще його долати. Крім того, вона відзначала, що спорт може зробити людину щасливішою.

Back to top button