Україна

Супрун: День медика дістався Україні у спадок від радянського минулого

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вважає, що День медичного працівника, який відзначається 16 червня, дістався Україні у спадок від радянського минулого, тому це свято потрібно наповнювати новим змістом. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook з нагоди Дня медика, пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

“Про штучність й фальшивість тих чи інших свят, які Україна успадкувала від Союзу, треба говорити. День медичного працівника, який з’явився у 1980 році у Совєцькому Союзі, одне з таких свят. Це дуже у стилі імперій давати людям “свято” замість гідності, фінансової незалежності та належних умов праці й життя. Сьогодні цей день залишається святом в Україні, Білорусі та Росії”, – зазначила Супрун.

На її переконання, “культуру уваги до медиків один раз на рік, постійних декларацій намірів і вічних косметичних ремонтів – потрібно змінювати”. Супрун визнає, що це неможливо без конфліктів, але, за її словами, лише в таких конфліктах може народитись нова система охорони здоров’я України. “Система, в якій кожен день – день медичного працівника. Кожен день – день пацієнта, якому змогли надати своєчасну та якісну допомогу”, – наголосила глава МОЗ.

Як повідомлялося, День медичного працівника відзначається в Україні щороку у третю неділю червня. Свято встановлене указом Президента від 3 червня 1994 року.

У цей самий день це свято відзначають у Білорусі та Росії.

Tags
загрузка...

Related Articles

2 Comments

  1. Сама то хоть подумала что сморозила? Второй вятрович? В радянському мынылому врачей за людей считали, а сейчас это просто “никто, ничто”. И это благодаря таким супрун

Back to top button
Close