Україна

Супермаркети Києва почали знижувати свою націнку на продукти першої необхідності

На виконання рекомендацій, наданих Київським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, торгівельні мережі почали знижувати націнку на продукти першої необхідності, повідомляє 1News з посиланням на повідомлення голови столичного управління АМКУ Олексія Хмельницького.

За його словами, зараз це зробили такі мережі: NOVUS, Ашан, METRO Cash & Carry Ukraine, Сільпо, BILLA, АТБ-Маркет, VARUS, ЕКО-маркет, Велика Кишеня, Велмарт.

«Ми вже отримали від них відповідні листи», – зазначив Хмельницький.

Він додав, що інформацію з переліком товарів, на які знижено націнку можна буде побачити на сайті компаній.

«Більше того, такі мережі як NOVUS, BILLA, VARUS, ЕКО-маркет, Велика Кишеня та Велмарт на період карантину взагалі прибрали торгівельну націнку на окрему групу товарів і тепер вона дорівнює – 0%. Йдеться про окремі позиції по таким товарам як – борошно, буряк, капуста, картопля, морква, різні крупи (в т.ч гречка), цибуля, цукор, олія, макаронні вироби, молоко та яйця», – зазначив голова Київського управління АМКУ.

Окремо він додав, що компанії також повідомили про суттєве зниження своєї націнки на лимони.

Хмельницький нагадав, що з метою стабілізації та зниження цін на ринку продовольчих товарів, 8 квітня зазначеним торгівельним мережам надано обов’язкові для розгляду рекомендації вжити заходів щодо:

  1. Перегляду умов залучення постачальників продукції для збільшення кола потенційних постачальників з метою запобігання штучного дефіциту товару.
  2. Перегляду умов контрактів з постачання товарів, укладених Мережами продуктових магазинів в частині зменшення періоду відтермінування оплати постачальникам за поставлені товари, з постачальниками продукції за діючими договорами, та встановлення аналогічних умов з потенційними постачальниками продуктів харчування, на період дії карантину або обмежувальних заходів, встановлених Кабміном.
  3. Перегляду рівня торговельної надбавки (націнки) на продукти харчування, що входять до споживчого кошика, на період дії карантину або обмежувальних заходів, встановлених Кабміном.

«Про результати розгляду пунктів 1 та 2 рекомендацій чекаємо на відповідь через 10 днів», – зазначив він.

В АМКУ додали, що розслідування за ознаками антиконкурентних узгоджених дій щодо одночасного підняття цін на продукти першої необхідності в Києві та області триває, проводиться аналіз отриманої інформації і вже є певні напрацювання.

«Наразі іде опитування під протокол постачальників і виробників (їх в рамках відкритої справи більше 40). Перші результати, усвідомлюючи необхідність швидкої реакції, сподіваємось отримати до кінця травня», – зазначив голова Київського управління АМКУ Олексій Хмельницький.

Останні новини

Back to top button