Україна

Суди заблокували доступ до кількох відомих Telegram-каналів та 426 сайтів (список)

Київський райсуд Харкова зобов’язав інтернет-провайдерів, операторів та провайдерів телекомунікацій в Україні заблокувати доступ до чотирьох Telegram-каналів, які СБУ підозрює у роботі на спецслужби Росії. Про це повідомляється на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації з посиланням на рішення суду від 23 лютого.

«Накласти арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі інтернет при використанні Telegram-каналів: “Резидент”, “Легитимный”, “Картель”, “Сплетница” шляхом зобов’язання Інтернет-провайдерів, операторів, провайдерів телекомунікацій, що здійснюють діяльність на території України… закрити до них доступ – до скасування арешту майна у встановленому нормами КПК порядку», – говориться у повідомленні.

Повідомляється, ухвала може бути оскаржена упродовж 5 днів з дня її оголошення.

Також Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, повідомила, що Голосіївський районний суд 4 лютого 2021 року наклав арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Інтернет під час використання 426 сайтів.

Серед них зокрема російський сайт РБК, LiveJournal (ЖЖ), ресурси про криптовалюти та інші. Окрім того, в переліку є українські сайти, такі як FromUa та Vlasti.net і низка клонів відомих інформаційних ресурсів.

У Нацкомісії підкреслили, що рішення ухвалено за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України. У ній ідеться про шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Повний список заблокованих сайтів за посиланням.

Нагадаємо, 1 лютого повідомлялось, що СБУ викрила масштабну агентурну мережу, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю на замовлення спецслужб РФ.

За даними слідства, головним куратором агентурної мережі є одесит, один із організаторів масових заворушень під час одеського «Антимайдану» Артем Давидченко. Наразі його розшукують правоохоронні органи за кількома статтями Кримінального кодексу.

Також у Києві затримали громадянку України, одну з ключових фігуранток провадження. Їй та ще одній учасниці агентурної мережі повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Додатково оперативники отримали матеріали, які можуть свідчити про причетність затриманої громадянки до збирання інформації, що становить державну таємницю, в інтересах спецслужб РФ.

Також заочну підозру за держзраду оголошено очільнику мережі, який переховується від слідства за кордоном.

Останні новини

Back to top button