Україна

Судді та олігархи гальмують реформи в Україні – доповідь Європарламенту

Україна просунулася в реформах, зокрема в сільському господарстві, енергетиці, банківській системі, децентралізації, цифровій економіці, захисті довкілля та виборчих процедур

Україні необхідно провести низку реформ, зокрема у судовій системі, аби уникнути регресу на шляху євроінтеграції.

Про це йдеться у доповіді щодо виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС, ухваленої комітетом Європарламенту з закордонних справ, – інформує 1NEWS.

Напередодні під час голосування доповідь підтримали 53 євродепутати, семеро були проти, ще восьмеро – утрималися.

“Шлях, яким країна йде після Революції гідності, вражає. Але залишаються велетенські виклики: продовження російської агресії, пандемія COVID-19, діяльність тих, хто продовжує зневажати верховенство права та боротьбу з корупцією. Справжні реформатори в Україні заслуговують на продовження нашої підтримки”, – заявив автор доповіді, постійний доповідач Європарламенту щодо України Міхаель Ґалер.

У документі зазначається, що Україна просунулася в реформах, зокрема в сільському господарстві, енергетиці, банківській системі, децентралізації, цифровій економіці, захисті довкілля та виборчих процедур.

Загрозою для цього прогресу євродепутати назвали, зокрема, судову систему, котра користується одним з найнижчих рівнів довіри серед українців. Також європарламентарі розчаровані недостатнім прогресом у викоріненні впливу олігархів у країні.

“Суттєві результати в боротьбі з корупцією є необхідними для збереження підтримки реформ серед громадян”, – зазначили в пресслужбі Європарламенту.

Цю доповідь ще мають розглянути всі євродепутати на пленарному засіданні. На її основі вони ухвалять резолюцію, яка вже і стане офіційною позицією Європарламенту.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button