Україна

Судді Баришівського суду, яка зупинила ліценцію авіакомпанії SkyUp, повідомили про підозру

У четвер, 28 травня 2020 року, прокуратурою Київської області, за дорученням заступника Генерального прокурора, повідомлено про підозру судді Баришівського районного суду за фактом постановлення завідомо неправосудного рішення (ч. 1 ст. 375 КК України). Про це 1News повідомила прес-служба прокуратури Київської області.

За даними слідства, суддя у травні 2019 року, всупереч загальних засад судочинства та належного вивчення матеріалів судової справи, винесла ухвалу про часткове задоволення заяви про забезпечення позову, якою «зупинено дію ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів повітряним транспортом, яка видана ТОВ «Авіакомпанія Скайап».

При цьому, з’ясовано, що особа від імені якої подано позовну заяву до Баришівського районного суду її не підписувала та із відповідним позовом не зверталась.

Враховуючи, той факт, що суддя відмовилась від отримання письмового повідомлення про підозру, його вручено голові Баришівського районного суду для передачі підозрюваній у спосіб, передбачений ч. 1 ст. 278 КПК України для вручення повідомлень.

У разі доведення вини, підозрюваній загрожує покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Києві.

Як повідомлялося, 25 травня 2019 року стало відомо, що Баришівський районний суд Київської області ухвалив рішення про призупинення дії ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів повітряним транспортом ТОВ «Авіакомпанія Скайап» (SkyUp Airliness).

У липні 2019 року стало відомо, що суддя Баришівського районного суду Олена Литвиненко, яка ухвалила відповідне рішення, подала заяву про відставку. Згодом з’ясувалось, що вона забрала свою заяву.

В кінці липня Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу стосовно судді Баришівського районного суду Олени Литвиненко.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close