Україна

Суд зобов’язав облгази встановлювати населенню лічильники

Верховний суд постановив встановлювати індивідуальні лічильники газу для населення за рахунок операторів газорозподільних мереж, в чиї тарифи на оплату спожитого газу вже закладені відповідні витрати, інформує 1NEWS.

Таке рішення прийняла Велика палата суду за результатами розгляду позову, поданого фізособами проти Криворіжгазу.

Так, у квітні 2017 року позивачі звернулися до суду з вимогою визнати за ними право на встановлення лічильників газу за рахунок оператора ГРС, а також визнати, що Криворіжгаз зобов’язаний за свій рахунок до 1 січня 2018 року провести установку в їхніх квартирах лічильників газу.

Також позивачі вимагали визнати таку, що суперечить законодавству, пропозицію облгазу щодо врегулювання відносин по встановленню загального вузла обліку, зняття показань з нього шляхом підписання відповідного договору.

У суді зазначили, що відмова відповідача встановити індивідуальні лічильники позивачам суперечить вимогам законодавства, порушує їхні права як споживачів.

“Саме на суб’єкт господарювання – газорозподільну організацію покладено обов’язок встановлення лічильників газу для населення, і тільки він повинен вживати заходів щодо притягнення інших джерел фінансування цих робіт, покладання такого обов’язку на споживачів неправомірно”, – підкреслюють у Верховному суді.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close