Україна

Суд заборонив першому заступнику Голови Нацбанку виконувати обов’язки

11 червня Баришівський районний суд Київської області ухвалив рішення про заборону першому заступнику Голови НБУ Катерині Рожковій брати участь у засіданнях Правління та виконувати покладені на неї посадові обов’язки. Про це 1News повідомила прес-служба НБУ, посилаючись на лист від фізичної особи.

«Ініціали цієї фізичної особи збігаються з ініціалами одного з ймовірних учасників судової справи, які зазначені на веб-сайті «Судової влади». Водночас жодної відповідної ухвали суду не міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень та, відповідно, Національний банк не отримував її від суду», – говориться у повідомленні.

«Відповідно до процесуального кодексу ухвала суду підлягає виконанню негайно, тобто одразу після отримання. Проте, наразі ми ані отримували, ані були присутні при винесенні будь-якої ухвали про заборону членам Правління Національного банку здійснювати свої повноваження. Тому ми не можемо стверджувати, що інформація про наявність відповідної ухвали відповідає дійсності. Якщо це так, то Національний банк оскаржить її в передбаченому законом порядку. Крім того, Національний банк готовий вивчити наявність ознак, що можуть свідчити про неправосудність таких дій судді, а отже і підстав для звернення зі скаргою на дії судді та звернення до правоохоронних органів», – зазначив начальник управління претензійно-позовної діяльності Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Національний банк занепокоєний ситуацією, коли українські суди дедалі частіше стають інструментом тиску на роботу центрального банку. «Ці обставини вкотре наглядно підтверджують необхідність завершення розпочатої судової реформи для запобігання корупційного використання судової системи як інструменту політичного тиску на органи державної влади», – додає НБУ.

НБУ нагадає, що нещодавно до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від народного депутата Юрія Савчука з вимогою заборонити Катерині Рожковій виконувати повноваження Першого заступника Голови НБУ.  Минулого року депутати Верховної Ради Ігор Луценко та Олександр Дубінін також намагалися у судовому порядку обмежити Катерину Рожкову у виконанні посадових повноважень.

15 травня 2018 року Апеляційний суд міста Києва задовільнив апеляційну скаргу НБУ та підтвердив правомірність виконання Катериною Рожковою своїх посадових обов’язків. Щодо позову Олександра Дубініна Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області взагалі вирішив відмовити у відкритті провадження у справі.

В той же час видання «The Page» пише, що позов поданий фізичною особою Андрієм Барташем. «Барташ в ньому стверджує, що Катерина Рожкова своєю діяльністю на посаді заступника голови Нацбанку завдає шкоди добробуту України. На його думку у заступника голови Нацбанку нібито мав місце конфлікт інтересів, у зв’язку з тим, що її син працював в «Платинум банку». У рішенні суду, копією якого володіє видання не зазначено, яким конкретно чином це зачіпає інтереси особисто Андрія Барташа. Суть вимог Барташа полягає в «спростуванні недостовірної інформації»», – пише видання.

Додамо, що вчора цей же Баришівський районний суд відкликав ліцензію у першого українського лоукостера — компанії SkyUp за позовом нібито невдоволеною клієнтки. У SkyUp зазначили, що пасажирка, яка подала позов, не користувалась послугами авіакомпанії і фізично не могла придбати квиток на рейс Київ-Шарм-ель-Шейх, як вказує у позові, тому що такі рейси є чартерними і квитки на них не продаються.

Back to top button