Україна

Суд заборонив надавати персональні дані споживачів газу

Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію окремих пунктів постанови Кабміну, які передбачали передачу облгазами Міністерству фінансів персональних даних споживачів газу без їхньої письмової згоди, інформує 1NEWS.

Рішення було ухвалено 30 листопада, заявили в прес-службі Регіональної газової компанії (РГК).

Позивач оскаржував частини постанови Кабміну Про затвердження Положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів у процесі функціонування ринку природного газу №867 від 19 жовтня 2018 року.

Положеннями передбачалася передача Мінфіну від обслуговуючих газових компаній особистих даних споживачів без надання їхньої згоди.

“В цьому процесі не оскаржуються ті частини постанови, що стосуються ціни на газ і не зачіпають домовленостей з МВФ”, – заявили в РГК.

Як свідчить ухвала, на думку суддів, Кабмін не зміг спростувати порушення Конституції України та Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Раніше 11 жовтня 2018 році Конституційний суд заборонив Мінфіну отримувати персональні дані громадян для проведення верифікації субсидій.

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close