Україна

Суд виправдав колишню суддю за неправосудні рішення щодо “Автомайдану”

Шевченківський районний суд Києва зазначив, що у матерілах немає доказів, які свідчили б про вину Оксани Царевич

Шевченківський районний суд Києва у вівторок, 30 червня, визнав невинною колишню суддю Печерського районного суду Києва Оксану Царевич у винесенні неправосудних рішень.

Її обвинувачували в тому, що у січні 2014 року після автопробігу “Автомайдану” до резиденції колишнього президента Віктора Януковича “Межигір’я” вона позбавила водійських прав мінімум чотирьох автовласників, – інформує 1NEWS.

Судовий розгляд тривав чотири роки. Суддя зазначив, що у матерілах немає доказів, які свідчили б про вину Царевич.

У прокуратурі міста Києва повідомили, що готують апеляційну скаргу на вирок Шевченківського райсуду. “Вирок суду буде оскаржено у зв’язку з невідповідністю висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження”, – йдеться у повідомленні прокуратури у соцмережі Facebook. На думку прокурора, стороною обвинувачення наведено достатньо доказів вчинення суддею кримінального правопорушення, передбаченого статтею Кримінального кодексу про постановлення суддею завідомо неправосудного рішення.

Як повідомляє інтернет-видання “Ґрати” щодо матеріалів справи, протоколи про незупинення водіїв на вимогу ДАІ, які розглядала Царевич, були складені на основі підроблених рапортів, підсудні та свідки вказували на це. Зокрема, підприємниця Ольга Лугова і журналістка Оксана Коваленко стверджували, що не проїжджали повз пост ДАІ на перетині Столичного і Залізничного шосе, де їх нібито намагалися зупинити інспектори. Прессекретарка посольства Канади Інна Царькова в той день нібито взагалі не була в Києві, а в рапорті про порушення художниці Софії Атлантової не було підпису.

З посади судді Оксану Царевич у вересні 2016 року звільнив колишній президент Петро Порошенко за порушення присяги. Вона намагається оскаржити звільнення в Верховному суді.

Раніше цього місяця Конституційний суд України визнав такою, що суперечить Конституції статтю 375 Кримінального кодексу. Вона передбачала кримінальну відповідальність суддів за постановлення “завідомо неправосудного” вироку чи  рішення. Саме за цією статтею намагалися притягнути до відповідальності Царевич.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button