Україна

Суд призначив спікеру Верховної Ради психолого-лінгвістичну експертизу

7 травня Печерський районний суд м. Києва прийняв рішення призначити судову психолого-лінгвістичну експертизу голові Верховної Ради Андрію Парубію. Про це говориться у повідомленні Громадського руху «Український вибір – Право народу», яке є в розпорядженні 1News.

голова Верховної Ради Андрій Парубій

Як зазначається у заяві, необхідність в проведенні такої експертизи виникла в зв’язку з позовом Віктора Медведчука про захист честі, гідності та ділової репутації. Лідер «Українського вибору» вимагав спростування недостовірної інформації, озвученої Парубієм в сесійній залі ВР 28 січня 2016 року.

«Звинувачення, висунуті Парубієм («… Медведчук – сепаратист, я говорив, и це підтвердить кожна порядна людина в цьому залі»), – свідчення не тільки його позамежного цинізму, але і правового нігілізму…. Звинувачення на адресу Віктора Медведчука, які пролунали з високої трибуни, можуть бути розцінені як зведення рахунків з політичним опонентом», – йдеться в заяві «Українського вибору».

У русі також припускають, що Парубій зробив це свідомо – «скористався службовим становищем, щоб оприлюднити завідомо неправдиву інформацію, підтримати завідомо неправдиве повідомлення Андрія Левуса (депутат від «Народного фронту» – ред.) і дискредитувати Віктора Медведчука».

«У той же час можна припустити, що екзальтовано-епатажні звинувачення Парубія викликані гіпертрофованої особистою неприязню до Віктора Медведчука. Саме програні справи в судах з приводу ще однієї заяви (будучи секретарем РНБОУ, Парубій звинуватив Віктора Медведчука у причетності до фінансування екстремістських груп)…. могли негативно позначитися на психоемоційному стані пана Парубія», – вважають в «Українському виборі».

Тож, за даними прес-служби руху Віктора Медведчука, експертам державного підприємства «Українське бюро лінгвістичних експертиз НАН України» належить дати відповідь, чи в змозі Парубій – з урахуванням його вікових особливостей, емоційного стану, індивідуально-психологічних особливостей, рівня правосвідомості (правової поведінки) – усвідомлювати реальний зміст власних дій, і в повній мірі керувати ними, і передбачити їх наслідки», – уточнили в «Українському виборі».

Коментарів від спікера Верховної Ради Андрія Парубій з цього приводу поки немає.

Back to top button