Україна

Суд оштрафував за порушення карантину усіх представників влади, крім Зеленського

Суд встановив, що Зеленський має імунітет на час виконання повноважень президента і Конституційний суд має розтлумачити це право за зверненням Верховного суду

Керівника Офісу президента Андрія Єрмака, його першого заступника Сергія Трофімова, головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, голову Хмельницької ОДА Дмитра Габінета, хмельницького міського голову Олександра Симчишина та підприємця Андрій Мельниченка оштрафували за каву з президентом у кав’ярні під час карантину.

Про це повідомляє 1NEWS.

Суд встановив, що 3 червня 2020 року близько 17 30 особи, які були притягнуті до відповідальності, перебували в громадській споруді, одній із кав’ярень на вулиці Проскурівська в Хмельницькому без засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок.

Таким чином порушили правила щодо карантину людей, встановленого постановою КМУ від 11.03.2020 року №211, із змінами та доповненнями постановою КМУ№ 392 від 20.05.2020 року, чим вчинили адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачене ст. 44-3 КУпАП.

Жоден із правопорушників на засідання не з’явився.

Кожного із них (окрім президента) суд визнав винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та наклав на них адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень.

Стягнено також 420 гривень 40 копійок судового збору на користь держави.

Суд у Хмельницькому призупинив адміністративне провадження щодо Володимира Зеленського, бо потребує офіційного тлумачення Конституційним судом пункту 1 статті 105 Конституції України про користування президентом правом недоторканності на час виконання повноважень.

Суд встановив, що Зеленський має імунітет на час виконання повноважень президента і Конституційний суд має розтлумачити це право за зверненням Верховного суду.

Як повідомлялося, 3 червня президент України Володимир Зеленський разом з головним санітарним лікарем Віктором Ляшком та іншими посадовцями випили каву всередині зали кафе у Хмельницькому під час робочої поїздки. Вони зробили це в той час, коли в Україні ще було заборонено обслуговувати клієнтів у залах кафе та ресторанів через правила карантину.

Джерело: Українська правда

Back to top button