Україна

Створено інтерактивну карту якості повітря Києва

17 вересня, команда проекту міських досліджень ЛУН Місто запустила інтерактивну карту якості повітря, інформує 1NEWS з посиланням на ЕП.

 

Дані зі спеціальних станцій, що розставлені по всьому місту та у передмісті, надходять на сервер, і відразу потрапляють на карту.

Користувачу досить перейти за посиланням, і подивитися на колір позначок: якщо вони зелені – можна не переживати, повітря безпечне; якщо колір зміщується у бік червоного – справи гірші і варто відкласти довгу прогулянку.

“Зараз на карті близько 50 станцій, і ми збільшуємо їхньою кількість. Розробка станцій для карти тривала понад півтора року, ми витратили близько 400 тисяч гривень. Ми працювали спільно з командою з факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем КНУ імені Шевченка.

Велика робота, але тепер ми знаємо, коли можна відчиняти вікна, а коли ні, коли варто йти на прогулянку з дитиною, а коли краще зачекати”, – коментує співзасновник ЛУН Андрій Міма.

Повідомляється, що станції коштують до 50 доларів, у них використовується сенсор, що працює на основі розсіювання лазерного випромінювання, як в професійних каліброваних сенсорах.

Серед переваг станцій: висока частота вимірювань; калібрування між собою та з “еталоном”; вимірювання на відстані 50 см від стіни будинку — це відповідає стандартам встановлення станцій.

Станції захищені від сонячного випромінювання, дощу і водночас мають добру вентиляцію. Корпуси станцій, надруковані на 3D-принтері, завдяки цьому їх легко оновлювати та масштабувати.

 

 

 

Back to top button