Україна

Студенти та молоді спеціалісти цікавлять лише 11% роботодавців

Компанії найчастіше шукають робітничий персонал (36%), молоді спеціалісти та студенти цікавлять 11% роботодавців. Про це свідчать результати опитування, яке провело OLX Робота, передає 1NEWS з посиланням на ЕП.

Зазначається, що в опитуванні взяли участь понад 2200 респондентів, які причетні до підбору персоналу. Серед них – HR-спеціалісти та рекрутери, але переважна більшість – майже 1 600 – це власники бізнесу, які займаються формуванням стратегії пошуку нових працівників.

“Більшість опитаних працюють в компаніях зі штатом до 20 людей – 62%. Гостро нестачу кадрів відчувають 60% опитаних, але найменше з цього приводу турбуються ті, хто працюють в компаніях зі штатом понад 1 000 осіб, та ті, у кого він менший, ніж 20 осіб.

Попри це, великі компанії знаходяться у постійному пошуку нових людей – це зазначили 66% респондентів, а організації з більш скромним штатом оновлюють свої кадри рідше”, – йдеться у повідомленні.

За результатами опитування, 15% шукають офісних працівників і понад 12% – інженерів на виробництво.

“Молоді спеціалісти та студенти цікавлять 11% роботодавців. Найчастіше шукають робітничий персонал – майже 36%, однак знайти їх, як виявилось, найважче. Власники пов’язують складність з тим, що потрібні вузькоспеціалізовані працівники – 42%, а от рекрутери бачать проблему в низькій пропонованій заробітній платі – 43%”, – зазначають в OLX Робота.

Серед інших причин назвали активну трудову міграцію – 32%, погану підготовку працівників, безвідповідальність та лінь кандидатів.

На першому інтерв’ю роботобавці переважно звертають увагу на такі характеристики, як: професійні навички – 52%, особистісні якості – 47% і вже на третьому місці наявність досвіду роботи – 38%. При цьому для власників важливіші перші два критерії, та менше цікавлять знання мов і відповідність резюме вакансії.

“Тільки 9% роботодавців цікавить рівень освіти кандидата. Серед вагомих soft skills вказували відповідальність – 80%, здатність швидко вчитися – 54% та пунктуальність – 38%. Лише для 17% власників бізнесу неконфліктність є важливою рисою”, – свідчать результати опитування.

Роботодавці готові запропонувати своїм працівникам офіційне оформлення – 62%, ще 60% обіцяють нормований графік, понад 36% нададуть оплачувану відпустку, а 31% – оплачуваний лікарняний.

Респонденти досить високо оцінюють рівень заробітної плати у своїй компанії – 41% вважають його ринковим, 25% – трохи вищим за ринковий і 18% – високим.

Роботодавці вважають, що підвищення заробітної плати – найкращий інструмент для утримання працівника на посаді – так відповіли 70% респондентів. З них більше ніж половина готові підняти з/п на 10-20%.

 

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close