Україна

Студентам, які через карантин не жили у гуртожитках, повернуть кошти

За період непроживання у гуртожитках під час дистанційного навчання студентам мають повертати кошти або зараховувати їх як платіж на наступний період, інформує 1NEWS з посиланням на сайт Міносвіти.

«За студентами, які виїхали з гуртожитків з 15 жовтня до 15 листопада, має обов’язково зберігатися місце проживання. Кошти за період непроживання в гуртожитку мають бути повернені студентам або зараховані як платіж на наступний період проживання», – ідеться в повідомленні.

Як зауважив т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет, уряд та МОН лише рекомендували студентам за можливості залишити гуртожитки на час введення карантинних заходів.

Він наголосив, що примусово виселяти студентів з гуртожитків не мають права.

«Враховуючи автономію закладів вищої освіти, ми рекомендували за можливості звільнити гуртожитки. Але прописали, що діти-сироти, діти з тимчасово окупованих територій, з «червоної» карантинної зони, студенти, які перебувають на навчально-виробничій практиці або працюють, іноземці та особи без громадянства залишаються проживати у гуртожитках, дотримуючись усіх рекомендацій МОЗ та Головного державного санітарного лікаря», – сказав Шкарлет.

За його словами, МОН постійно перебуває в діалозі з університетами стосовно цього питання і скарг поки що не було. У разі порушення прав студентів Шкарлет закликав звертатися на «гарячі лінії» Державної служби якості освіти.

 

 

 

Останні новини

Back to top button