Україна

Страшно вмирати посеред моря: СБУ взяла в полон моряка з крейсера Москва

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
Страшно вмирати посеред моря: СБУ взяла в полон моряка з крейсера Москва

Окупант брав участь у спробі порятунку флагмана Чорноморського флоту РФ у квітні, і йому не сподобалася ідея померти у морі на іншому судні.

Моряк перекваліфікувався на піхотинця, щоб воювати в Україні. Через три тижні тренувань інструктори-вагнерівці допомогли йому змінити профіль та невдовзі відправили на розвідку до Волноваського району. Там він і потрапив у полон. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

На допиті моряк розповів про спробу врятувати крейсер Москва:

“Там було багато трупів і, в основному, порятунок відбувався дуже сумно. Корабель втратили, він потонув, його не змогли відбуксирувати… Я надивився, що було на Москві, і не хотів далі бачити, що посередині моря вмираєш. Це зовсім жахливо. І я відмовився…”, – розповідає колишній матрос.

Так він перекваліфікувався на піхотинця, щоб воювати в Україні. Але перше ж бойове завдання виявилося провальним: “розвідники” натрапили на засідку ЗСУ, і вціліти вдалося лише трьом із 30 окупантів. Російські командири залишили поранених на полі бою.

Першу медичну допомогу він отримав уже від бійців ЗСУ, які взяли його в полон.

Зараз моряк живий і каже, що шкодує про участь у війні:

“Ми нікого не звільняємо, ми лише захоплюємо. Ми мародеримо, це страшна війна”, – ділиться своїм запізнілим одкровенням загарбник.

Нагадаємо, 13 квітня крейсера Москви було підбито українськими ракетами Нептун, і на ньому вибухнув боєзапас. Вже наступного дня корабель затонув.

Але в Росії відмовилися визнавати загибель 27 своїх моряків – чиновники та спецслужби продовжують змушувати сім’ї приховувати інформацію про своїх родичів, які загинули на крейсері Москва.


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button