Україна

Столична влада розриває договори зі скандальними забудовниками

Земельна комісія Київради підтримала пропозицію мера Віталія Кличка щодо розірвання договорів оренди земельних ділянок зі скандальними забудовниками на Андріївському узвозі та Осокорках. Про це повідомив народний депутат і радник мера Києва Дмитро Білоцерковець на своїй сторінці у Facebook, передає 1NEWS.

“Земельна комісія Київради підтримала розірвання договору оренди землі на Андріївському узвозі 14-16, де ТОВ “Маркон” веде скандальне будівництво (12-поверхового готелю – ред.)”, – написав Білоцерковець.

За його словами, підстави такі: забудовник недоплатив місту 974 659,96 грн і не почав освоювати ділянку вчасно, тобто протягом трьох років після оформлення договору оренди землі, адже документ був укладений 2006 року.

“Місто було змушено піти на такий радикальний крок у зв’язку з небажанням забудовника йти на Містобудівну раду, куди “Маркон” має винести макет і скоригований проект об’єкту. Крім того, саме на Містобудівній раді визначили б допустиму висотність об’єкту”, – вважає радник мера Києва.

Він назвав саме проект і його висотність головними елементами критики з боку громадськості.

“Спочатку забудовник мотивував свою відмову тим, що документи на будівництво були оформлені до 2010 року, коли не потрібно було отримувати додаткове узгодження для забудови історичного ареалу Києва.

Враховуючи, що ще один довгобуд у центрі столиці нікому не потрібен, мер Києва запропонував компроміс – забудовник має вийти на Містобудівну раду, яка і поставить крапку у всіх спірних питаннях будівництва. Аргументи прості – такі параметри повинні визначати професіонали”, – зазначив Білоцерковець.

За його словами, “Маркон” з цим погодився, але, на жаль, свої обіцянки, дані громадськості та адміністрації, так і не виконав.

“Замість цього забудовник продовжив будівництво, порушуючи будівельні норми при веденні робіт. Наприклад, незаконно велася робота крана. Тоді місто було змушене діяти активніше, змушуючи забудовника виконати свої обіцянки. Спочатку був демонтований будівельний кран, а зараз зареєстрований обґрунтований проект рішення Київради щодо розірвання договору оренди землі”, – поінформував народний депутат.

Також радник мера Києва розповів про інше рішення комісії зі скандального будівництва на Осокорках.

 

 

 

Back to top button