Україна

Стали відомі тендерні здобутки скандальної компанії “Трейд Коммодіті”

Із 2015 року група пов’язаних із “Трейд Коммодіті” компаній отримала паливно-мастильних підрядів на 17 млрд гривень. Про це повідомляється у “Віснику держзакупівель” і системі “Прозорро”, передає 1NEWS, посилаючись на Економічну правду.

Умовна група компаній, чия неофіційна назва “комодівці” походить від ТОВ “Трейд Коммодіті”, пов’язана з бізнесменом Андрієм Адамовським та оточенням нардепа від “БПП” Олександра Грановського.

Ця група після обрання Петра Порошенка президентом України стала одним з найбільших тендерних переможців та імпортерів палива в Україну.

Майже всі тендерні кошти, отримані групою, припали на п’ять найбільших замовників:

Філія “Центр забезпечення виробництва” АТ “Укрзалізниця” – 10,28 млрд грн.

Міністерство оборони України – 5,53 млрд грн.

Державне агентство резерву України – 0,42 млрд грн.

АТ “Центренерго” – 0,23 млрд грн.

Філія “Вільногірський ГМК” АТ “ОГХК” – 0,10 млрд грн.

До складу групи входять шість компаній, які поділили тендерні підряди таким чином:

 

У 2017 році в справі щодо поставок компанією “Трейд Коммодіті” палива для армії НАБУ затримувало одного з інвесторів цієї компанії Володимира Трофименка, головного тендерника армії Володимира Гулєвича та заступника міністра оборони Ігоря Павловського. Однак нині вони всі на свободі і продовжують знаходитись на посадах.

У 2018 році Верховний суд залишив без задоволення касаційні скарги НАБУ та ДАСУ у справі щодо скасування вимоги аудиторів до Міноборони стягнути з “Трейд Коммодіті” 149,34 млн гривень.

Йшлося про збитки через незаконне підвищення вартості палива через укладення додаткових угод у межах чотирнадцяти контрактів, укладених у 2016 році.

Нині тривають судові спори “Оптімус Конекшн” (“Газтрейд”) проти Міноборони щодо контрактів за 2017 рік на поставку палива загальною вартістю 759,47 млн гривень.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close