Україна

Стали відомі продукти, які допомагають знизити рівень холестерину

В Україні майже три чверті громадян мають занадто високий рівень холестерину. Знизити його допоможуть не тільки ліки, а й зміна способу життя, зокрема, дієта. Про це пише 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

Холестирин – біохімічний попередник стероїдних гормонів, жовчних кислот, ліпопротеїнів (сполук, у формі яких ліпіди транспортуються по організму) та вітаміну D[1]. Надлишок холестеролу в організмі людини призводить до утворення жовчних каменів, відкладення холестеролу на стінках судин, порушення обміну речовин. Дієтологи назвали п’ять продуктів, які потрібно включити в щоденний раціон, щоб поступово знижувати кількість поганого холестерину в крові.

Зелена квасоля – багате джерело кремнію, і коли цей елемент відсутній, атеросклеротична бляшка наростає легше і швидше.

Сочевиця – багата калієм і магнетиком, а також рослинним білком, який заміняє білок тваринного походження.

Какао – містить цінні антиоксиданти, одним з основних властивостей яких є придушення окислення холестерину, що запобігає утворенню атеросклеротичних уражень.

Гарбуз – містить каротиноїди, що пригнічують процес окислення ліпідів і відкладення атеросклеротичних бляшок.

Лляне насіння – багате натуральними статинами, тобто речовинами, що знижують рівень поганого холестерину ЛПНЩ. Він поглинає холестерин і допомагає вивести його з калом.

Раніше медики виявили неймовірні властивості картоплі. Незважаючи на те, що цей продукт рідко відносять до дієтичних, він дуже корисний для здоров’я.

Back to top button