Україна

Стало відомо, скільки жінок служать у ЗСУ

На сьогодні у лавах Збройних Сил України служить близько 30 тисяч жінок, із них 902 – старші офіцери. Про це повідомили в пресслужбі Генштабу ЗСУ, пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

Для порівняння, у 2008-2014 роках в армії служили близько 1800 жінок. У 2018 році це показник зріс до 25 тисяч, минулого року – до понад 27 тисяч.

Станом на початок березня 2020 року, майже 12 тисяч жінок отримали статус учасника бойових дій.
За час війни на сході 29 жінок було поранено, дев’ять – загинули.

Т.в.о. Командувача об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв у вітальному слові зазначив: «Велика шана жінкам-військовослужбовцям, які нарівні з чоловіками гідно захищають Батьківщину на сході України, демонструючи героїзм, самопожертву та відданість Військовій Присязі. Ми схиляємо голови перед пам’яттю жінок, які поклали своє життя в ім’я України».

У Генштабі також нагадали, що зараз чимало жінок рядового й сержантського складу служать механіками-водіями, командирами й навідниками танків, БМП, БТР, САУ, ЗРК.

Як повідомлялося, в Україні та світі сьогодні, 8 березня, відзначається Міжнародний жіночий день.

У 1977 році Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції закликала всі держави проголосити відповідно до їхніх історичних і національних традицій будь-який день року Міжнародним днем прав жінок і миру, створювати сприятливі умови для викорінення дискримінації жінок і для їхнього повного й рівноправного залучення до соціального розвитку. Це рішення ухвалили після закінчення Міжнародного року жінки (1975) і Десятиріччя жінок ООН (1976–1985), які раніше були проголошені Генеральною Асамблеєю.

Останні новини

Back to top button