Україна

Стало відомо – скільки коштуватиме Україні розширення Харківського метро

Кабінет міністрів визнав за доцільне залучення кредиту на проект розширення системи Харківського метрополітену в сумі 160 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку, інформує 1NEWS з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Таке розпорядження уряд прийняв без обговорення на засіданні в середу, 8 листопада.

Мінфін повинен укласти договір з КП «Харківський метрополітен» і Харківською міськрадою про передачу коштів позики. Розмір плати за надання позики становить 0,01% річних обраної та непогашеної суми позики.

Аналогічну постанову уряд прийняв, схваливши займ також на 160 млн євро від Європейського банку реконструкції розвитку.

Крім того, Кабмін схвалив ще два проекти розпоряджень президента України, якими формуються делегації для участі в переговорах про зазначені кредити. Повноваження щодо підписання договорів покладено на міністра фінансів Олександра Данилюка.

Реалізація даного проекту дозволить ввести в експлуатацію дві станції харківського метро і електродепо «Олексіївське», довести частку метрополітену в загальноміських пассперевезеннях до 50% і поліпшити їх якість.

Крім того, наголошується, що реалізація проекту збільшить річний пасажиропотік метро на 25 млн осіб.

Проект передбачає продовження «зеленої» гілки метрополітену в Харкові на 3,47 км в напрямку аеропорту, будівництво двох станцій метро – «Державінська» та «Одеська», будівництво депо і придбання 85 одиниць рухомого складу.

Передбачається, що обидві станції і ділянка від існуючих тунелів до станції «Державінська» (959 м) будуть побудовані «відкритим способом», тоді як перегінні тунелі між новими станціями (2514 м) – за допомогою тунелепрохідного комплексу.

Будівництво торкнеться 45 будинків, з яких 3 багатоповерхових, з 247 зареєстрованими мешканцями, і кілька комерційних об’єктів.

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close