Україна

Стало відомо, кому підвищать пенсію з 1 грудня

У грудні підвищення прожиткового мінімуму з 1712 до 1769 грн і, відповідно, та категорія, яка підвищення отримала в вересні-місяці, вона не підпадає під це підвищення в грудні, тому що це ті, хто має менший стаж

У зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму уряд проведе індексацію пенсій для людей, у яких пенсійні виплати менше 2 тисяч гривень і хто не має 30-35 років стажу.

Відповідну заяву зробив радник міністра соціальної політики України Микола Шамбір, – інформує 1NEWS.

«У грудні підвищення прожиткового мінімуму з 1712 до 1769 грн і, відповідно, та категорія, яка підвищення отримала в вересні-місяці, вона не підпадає під це підвищення в грудні, тому що це ті, хто має менший стаж. Крім підвищення мінімальної пенсії буде підвищення надбавок і підвищень, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму”, – підкреслив Шамбір.

За його словами, розмір максимальної пенсії становить 17 200 гривень, і отримують її кілька тисяч чоловік. Для цього потрібно мати зарплату на рівні 15 мінімальних заробітних плат – приблизно 75 тисяч гривень і стаж в 35 років.

Крім того, Кабмін затвердив 4 етапи підвищення пенсій в 2021 році. Зокрема, з 1 липня 2021 року пенсіонери старше 75 років, чий розмір пенсії не перевищує розмір середньої зарплати в Україні, отримають до 400 грн щомісячної компенсаційної виплати; пенсіонерам зі страховим стажем 20 років для жінок і 25 років для чоловіків буде підвищена мінімальна пенсія з 1712 грн до 2500 грн.

Крім того, в 2021 році пенсіонерам старше 80 років продовжать виплачувати щомісячні компенсації в розмірі до 500 грн.

Також з 2022 року передбачено збільшення компенсаційних виплат пенсіонерам, старше 75 років на показник індексації пенсій, щоб запобігти подальшому збільшенню різниці в розмірах пенсій.

В уряді повідомили, що в вересні підвищили пенсії для 1,6 млн пенсіонерів.

“З вересня підвищення отримали пенсіонери старше 65 років, які мають 30 (жінки) і 35 (чоловіки) років страхового стажу. Завдяки тому, що у вересні зросла мінімальна заробітна плата до 5 тисяч гривень, відповідно зросла гарантована державою мінімальна пенсійна виплата таким людям, яка становить 40% від мінімальної зарплати. тобто, вони отримують не менше 2 тисяч гривень “, – розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна.

За її словами, з січня 2021 року планується ще одне підвищення для цієї категорії пенсіонерів.

“Вони будуть отримувати не менше 2400 гривень, оскільки мінімальна заробітна плата, згідно з проектом державного бюджету на 2021 рік, виросте до 6000 гривень”, – зазначила Лазебная.

Джерело: ZN.ua

Останні новини

Back to top button