Україна

Стало відомо, коли українські компанії отримають компенсацію за активи у Криму

Українські компанії, які подавали позови до суду при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі проти Росії у зв’язку із захопленням активів у Криму, отримають рішення про компенсацію вже упродовж півроку.

Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає 1NEWS, посилаючись на Економічну правду.

“Ми очікуємо, що упродовж півроку всі компанії, які подали (позови, – ред.) у 2015-2016 роках, отримають компенсації, тому що перший етап, який стосувався юрисдикції, а саме відповідальності Росії за інвестиції, зроблені в Криму, пройшов з позитивним результатом. Усі позивачі, які подавали позови до Росії, отримали позитивні висновки арбітражів”, – сказала Зеркаль.

Вона переконана, що Росія затягуватиме процес, наприклад, шляхом оскарження судових процедур.

Нагадаємо, Третейський суд у Гаазі постановив, що Російська Федерація має відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму.

Як ідеться в ухвалі суду, Росія відповідальна за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Варто зазначити, що таке рішення стало першим в історії, за яким Росія змушена виплатити компенсацію внаслідок анексії.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Як стало відомо, частина компаній, яким за постановою Третейського суду в Гаазі РФ повинна відшкодувати збитки за анексію Криму, пов’язані з олігархом Ігорем Коломойським.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close