Україна

Стало відомо, хто проведе аудит “Укроборонпрому”

Це стане першим консолідованим аудитом Концерну за всю історію його існування

Міжнародна аудиторська компанія “Baker Tilly Ukraine” стала переможцем аукціону на проведення аудиту консолідованої звітності Державного Концерну “Укроборонпром”.

Про це стало відомо з електронної платформи публічних закупівель Прозорро, – інформує 1NEWS.

До аукціону були допущені два учасники, що входять до шести найбільших аудиторських компаній світового рівня, а саме “Ernst & Young” та “Baker Tilly Ukraine”. Обидві провідні міжнародні консалтингові компанії мають ефективний досвід проведення аудитів підприємств у сфері оборонної промисловості.

Це стане першим консолідованим аудитом Концерну за всю історію його існування. До цього міжнародні аудити проводилися лише в окремих підприємствах-учасниках Концерну. Зокрема, компанія “Baker Tilly Ukraine” уже проводила незалежний фінансовий аудит державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення “Укрспецекспорт”, яка є найбільшим українським спецекспортером та входить до складу ДК “Укроборонпром”.

Процес пошуку аудитора для “Укроборонпрому” триває з 2017 року і був розблокований влітку 2019-го, коли Президент України Володимир Зеленський оновив склад Наглядової Ради Концерну.

Тендерну комісію з відбору аудитора очолював особисто Айварас Абромавичус, на той час голова Наглядової Ради Укроборонпрому. У підготовці тендеру також брали участь у якості консультантів фахівці з Незалежного антикорупційного комітету оборони Transparency International-Ukraine (НАКО).

“Це важлива перемога для Концерну. Темою аудиту Укроборонпрому дуже сильно спекулювала попередня влада, в реальності ж закупівля послуг аудиту саботувався минулим керівництвом. Щоб зрушити все з мертвої точки і відновити довіру потенційних учасників до Концерну, мені особисто довелося увійти в тендерний комітет.Це було необхідно в тому числі аби дати сигнал міжнародним аудиторським компаніям виходити на торги, що аудит точно відбудеться і ніхто не буде вставляти палки в колеса. Виявилося, що за місяць можливо і підготувати необхідний пакет документів, і провести торги на ProZorro, і розпочати підготовку внутрішньої команди, яка супроводжуватиме аудиторів та організовуватиме весь процес. Моє бачення – аудитори мають почати працювати в Концерні до кінця поточного року. Зараз створюємо для них ці мови”, – прокоментував результати аукціону генеральний директор Айварас Абромавичус.

Джерело: Укроборонпром

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close