Україна

Стало відомо, хто профінансує всенародне опитування від Зеленського

Політична партія «Слуга народу» профінансує всенародне опитування «5 запитань від Президента України», яке заплановане на день виборів 25 жовтня, повідомляє 1News з посиланням на повідомлення партії.

фото 1News

Зазначається, що відповідне рішення було ухвалене на засіданні Вищої ради партії 20 жовтня.

«Чи це законно? Так. «Слуга Народу» не буде проводити дослідження власними силами, а укладе договір із компанією, що проводить соціологічні опитування. Громадяни, які будуть проводити дослідження, перебуватимуть за межами виборчих дільниць. Фактично це загальноприйнятий в світі формат екзит-полу. Опитування в цьому форматі проводитимуть 25 жовтня також і на замовлення інших політичних сил», – говориться у повідомленні.

В той же час «Слуга народу» вважає, що зазначене опитування не буде агітацією. «Під час дослідження не буде використано партійної символіки, не буде жодного заклику голосувати за «Слугу Народу» або ж за окремих кандидатів на виборах. Члени партії, кандидати в депутати місцевих рад від партії та їхні представники не будуть задіяні для проведення опитування і спілкування безпосередньо із громадянами в день проведення виборів», – додається у повідомленні.

«Слуга народу» зауважує, що проведення такого опитування є одним із пунктів передвиборчої програми партії щодо розвитку прямої демократії та народовладдя в Україні. «У такий спосіб ми хотіли б започаткувати традицію, відпрацювати механізм, за яким влада матиме можливість чути думку народу постійно і регулярно. А народ, у свою чергу, отримає можливість донести до влади свою думку», – зазначається у заяві.

«Слуга народу» зауважує, що всі витрати, пов’язані з опитуванням, буде відображено в звіті партії, який подається в НАЗК. «Підкреслимо, що мова не йде про гроші платників податків, оскільки у 2020 році партія «Слуга Народу» відмовилася від державного фінансування та передала ці кошти на боротьбу з COVID-19», – говорять у партії.

Нагадаємо: Президент України Володимир Зеленський ініціював всенародне опитування, яке буде проведено в день місцевих виборів – 25 жовтня. Українцям поставлять п’ять запитань.

Останні новини

Back to top button