Україна

Стало відомо чому на заході Антарктики швидко тане крига

КИЇВ. 18 липня. УНН. Крига в західній частині Антарктики сьогодні зникає через посилення вітрів на протилежній частині льодової шапки, які змінили характер руху течій біля берегів Антарктиди, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature Climate Change, передає УНН.

«Ми завжди знали, що тепла вода якимось чином проникає до берегів Антарктиди, але сам механізм того, як це відбувається, залишався незрозумілим для нас. Те, що далекі вітру на протилежному боці Антарктики можуть викликати настільки серйозне потепління біля її берегів на заході, стало тривожним і неприємним відкриттям для нас», – розповідає Пол Спенс  з університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї (Австралія).

читайте також: Кількість рослинності на Антарктиді зростає

Щорічно льодовий щит Антарктиди втрачає до 2,8 тисячі кубокілометрів криги, і в останнє десятиліття крижаний покрив скорочується все швидше і швидше. Довгий час вважалося, що це відбувається через прискорене формування айсбергів, проте американські кліматологи в червні 2013 року з’ясували, що трохи більше половини від обсягу «зниклих» льодів було розтоплено теплими течіями, що омивають підводну частину льодового щита Антарктики через своєрідні канали-«річки», біля підніжжя льодовиків.

Нагадаємо, Зонди Європейського космічного агентства (ЄКА) зафіксували народження гігантського айсберга біля берегів Антарктиди.

Джерело: unn.com.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close