Україна

США запровадили санкції проти народного депутата України і назвали його російським агентом

У Міністерстві фінансів США зауважили, що Андрій Деркач "прямо чи опосередковано брав участь, фінансував, приховував або іншим чином був залучений до іноземного втручання у спробі підірвати майбутні президентські вибори у США 2020 року"

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти народного депутата України Андрія Деркача та трьох громадян Росії, які є співробітниками Агентства інтернет-досліджень (“фабрики тролів”, яку пов’язують з російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним. – Ред.).

Мінфін США звинувачує їх у спробі вплинути на виборчий процес у США, – інформує 1NEWS.

“Деркач є активним російським агентом понад 10 років, він підтримує тісні зв’язки з російськими спецслужбами”, – заявили у мінфіні США. Також у міністерстві додали, що народний депутат України Деркач “прямо чи опосередковано брав участь, фінансував, приховував або іншим чином був залучений до іноземного втручання у спробі підірвати майбутні президентські вибори у США 2020 року”.

Оновлення “чорного списку”, зокрема “додавання до нього Деркача, зосереджене на викритті російських кампаній впливу та захисті наших майбутніх виборів від іноземного втручання. Ця дія є чітким сигналом Москві та її довіреним особам про те, що ця діяльність не буде толеруватися”, наголосили у Мінфіні США.

Нагадаємо, позафракційний депутат Верховної Ради Андрій Деркач оприлюднив 19 травня на пресконференції в Києві записи телефонних розмов нібито екслідерів України та США Петра Порошенка і Джо Байдена. Тоді Деркач стверджував, що отримав ці записи від журналістів-розслідувачів, а розмови нібито записував сам Порошенко.

У партії “Європейська солідарність” Петра Порошенка назвали оприлюднення цих записів “російською провокацією, яка не має нічого спільного з дійсністю”.

20 травня президент України Володимир Зеленський заявив, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова вже відкрила провадження через “плівки Деркача”. Він зазначив, що правоохоронні органи мають реагувати на інформацію з цих аудіозаписів.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close