Україна

США та Україна будуть вести стратегічний діалог з енергетичних питань

Україна та Сполучені Штати створять Платформу стратегічного діалогу (SECD), що охоплюватиме питання енергобезпеки та декарбонізації – її деталі міністри енергетики двох країн обговорять під час зустрічі у Вашингтоні, передає 1NEWS з посиланням на пресслужбу Міністерства енергетики.

Про це повідомляється за підсумками зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка і міністерки енергетики США Дженніфер Гренголм.

Галущенко заявив, що платформу важливо використовувати для розробки практичних рішень з підтримки енергетичного переходу України та підвищення її енергетичної безпеки.

Сторони обговорили результати тристоронньої зустрічі між міністрами енергетики США, Німеччини та України, і конкретні кроки щодо забезпечення енергетичної безпеки України.

У цьому контексті обговорили протидію проєкту Північний потік-2 і методи запобігання використанню Росією газу як зброї проти України.

“Стратегічний діалог у сфері енергетики та клімату – це інструмент для енергетичного співробітництва між Україною та США”, – пояснив Галущенко. SECD охоплюватиме різні сфери: декарбонізацію, енергетичну безпеку, зокрема – кібербезпеку.

Більш детальні кроки щодо подальшого співробітництва міністри обговорять на зустрічі у Вашингтоні, повідомили у міністерстві.

 

 

 

 

Back to top button