Україна

США та ФРН поки не беруть зобов’язань щодо вступу України в НАТО – ЗМІ


США та ФРН поки не беруть зобов язань щодо вступу України в НАТО - ЗМІ

США не ставлять під сумнів декларацію НАТО 2008 року, але “питання не в тому, чи приєднається Україна до Альянсу, а в тому, коли”.

США і Німеччина поки що не хочуть брати на себе конкретних зобов’язань щодо вступу України в НАТО. Про це повідомляє DPA з посиланям на дипломатів.

Йдеться про зобов’язання, які “суттєво виходять за межі декларації НАТО від 2008 року”. У ній тодішні глави держав і урядів погодилися, що Україна і Грузія мають приєднатися до НАТО. Однак конкретних строків для цього не було.

За словами одного з чиновників, США не ставлять під сумнів декларацію НАТО 2008 року, але “питання не в тому, чи приєднається Україна до Альянсу, а в тому, коли”.

Як пише видання, президент Володимир Зеленський нещодавно закликав НАТО розчистити шлях України до Альянсу на саміті в липні, адже зараз навряд чи хтось робить більший внесок у євроатлантичну безпеку, ніж українські солдати. Тому Україна зробила все, щоб заявка Києва була схвалена. Зазначається, що Зеленський отримує підтримку своїх вимог від країн Центральної та Східної Європи, зокрема Литви.

“Однак наразі вкрай малоймовірно, що їм вдасться переконати таких партнерів по НАТО, як США, змінити курс. Противники конкретної перспективи вступу пояснюють свою позицію тим, що ця мета наразі нереалістична і може відвернути від значно важливішої підтримки України. Крім того, існує ризик того, що нові зобов’язання НАТО можуть дати Росії аргументи для ще більш агресивної війни”, – пише видання.

Повідомляється, що, за даними в колах НАТО, реальний рух у переговорах про перспективи вступу України, ймовірно, буде тільки в тому випадку, якщо Україна досягне успіху у війні проти РФ. В такому випадку державам НАТО не потрібно було б боятися стати прямою стороною війни, прийнявши Україну.

Як пише DPA, у США вважають подальші постачання зброї та іншу допомогу для України в нинішній ситуації важливішими за плани вступу до НАТО.

За словами високопоставленого чиновника, зараз також розглядаються дії в довгостроковій перспективі для зміцнення здатності України протистояти агресії РФ.

Нагадаємо, США, Німеччина та Угорщина виступають проти намірів інших держав-членів НАТО запропонувати Україні на липневому саміті у Вільнюсі “дорожню карту” для членства в Альянсі.

Саміт НАТО у Вільнюсі: чи стане Україна членом Альянсу

 

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button