Україна

США передали Україні зброю на 50 мільйонів доларів

Мова йде дві станції контрбатарейної боротьби

США передали Збройним силам України дві станції контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36.

 

Вартість пакету такого обладнання (разом з навчанням та деталями) становить близько 50 мільйонів доларів США, – повідомляє 1NEWS.

Символічний сертифікат на техніку Головнокомандувачу ЗСУ Віктору Муженку передала посол США в Україні Марі Йованович.

“Ці радари дозволять уникати жертв серед мирного населення, а також нададуть спроможність ЗСУ запобігати цьому. Очолювані Росією сили більше не зможуть безкарно завдавати ударів по мирному населенню та Збройним силам України. Радари дозволяють чітко визначити та надати необхідну інформацію для артилерійських підрозділів”, – зазначила посол США.

Йованович також відмітила, що пакетна вартість переданого обладнання сукупно становить близько 50 млн доларів, і наголосила, що США і надалі співпрацюватиме із ЗСУ, “щоб збільшувати спроможності України”.

“Від імені українських воїнів, які виконують бойові завдання в районі проведення ООС, та від себе особисто, хотів би подякувати уряду США та всьому американському народові за передану чергову партію військового обладнання, яке допоможе ЗСУ у боротьбі з агресором і, впевнений, збереже немало життів”, – зазначив Муженко.

Рухома радіолокаційна станція контрбатарейної боротьби “AN/TPQ-36” призначена для автоматичного визначення місця розташування позицій ворожої артилерії, ракетних установок та мінометів. Одночасно може обробляти ведення вогню з декількох місць до 10 різних видів зброї, при максимальній дальності 24 км.

Джерело: Укрінформ

Останні новини

Back to top button