Україна

США можуть запровадити антиросійські санкції проти “Укроборонпрому”

Усе це може трапитись через можливий продаж "Мотор-Січі" китайцям

Голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв допускає можливість потрапляння “Укрборонпрому” під антиросійські санкції США через операції з купівлі “Мотор Січі” спільно з китайськими компаніями Skyrizon і Xinwei.

Про це повідомляє 1NEWS.

“Можна опинитися в повністю абсурдній ситуації, коли китайська сторона разом з “Укроборонпромом” отримала б контроль над цим підприємством. При цьому США можуть знайти підтвердження того, що китайська сторона присутня в ланцюжку постачання “Вертольотам Росії” – і виникне кафкіанська ситуація, коли “Укроборонпром” з “Мотор Січ” виявляться в американських антиросійських санкціях”, – розповів Терентьєв.

За його словами, у цій ситуації під санкціями США можуть опинитися усі українські підприємства, які фінансують “Укроборонпром”, в тому числі і держбанки.

На думку глави АМКУ, і підприємство, і уряд повинні враховувати ці ризики при укладанні угоди.

“Така юридична конструкція за участю “Укроборонпрому” була підтримана Кабміном ще за Гройсмана і Кубіва. Були дані відповідні дозволи на проведення цих переговорів і дій.

Тобто, якщо українська сторона свідомо приймає рішення відмовитися від співпраці з китайцями за цим проектом, то повинні бути прийняті рішення як на рівні “Укроборонпрому”, так і на рівні уряду”, – додав Терентьєв.

Джерело: Радіо НВ

Останні новини

Back to top button